Másokra odafigyelni kötelesség!

2018.11.19. 12:25
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. november 19. (hétfő)
Konferenciával ünnepelték a 25 éves szociális törvényt a Városházán.       Galéria  
 
 
 
 
 
 
A szociális törvény 25 éves jubileuma kapcsán szerveztek konferenciát a Városházán. Székesfehérvár Önkormányzata és a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ közös rendezvényén az ágazat irányítói, munkatársai vettek részt, három nyugállományú szakember polgármesteri elismerésben részesült. A megjelenteket Tisztl Henrik, a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője, dr. Cser-Palkovics András polgármester és Fülöp Attila államtitkár köszöntötték, és tekintették át több szempontból a szociális területen végzett munka fontosságát.

Az 1993-as szociális törvény negyed évszázada komplex módon szabályozza a szociális ellátások, szolgáltatások feltételeit, biztosításuk részleteik. A Városházán rendezett konferencia célja volt, hogy az eltelt időszakot a családsegítés, mint szociális alapszolgáltatás esetében, Székesfehérvár vonatkozásában áttekintse.

Ünnepnek, minta- és példaértékűnek nevezte a fórum megszervezését Tisztl Henrik, a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője. Rövid áttekintést adott az elmúlt két és fél évtizedről, melyben elhangzott: az, hogy 2018-ban a családsegítés komplexen és gondoskodóan működik Székesfehérváron, döntően a fenntartóval, a szakirodákkal, a közhivatalokkal és a szakhatóságokkal való jó együttműködésen alapul.  

„Székesfehérvár erős város, melyen belül erősnek kell lenni a szolidaritásnak és a közösség felelősségvállalásának is! Ez csak akkor tud működni, hogyha a szociális területen dolgozók képesek együtt gondolkodni és együtt dolgozni! Ha a szakma képes erre, akkor a társadalmat is könnyebb érzékenyíteni!” – erről dr. Cser-Palkovics András polgármester beszélt a konferencián. A városvezető kiemelte, másokra odafigyelni nem jogunk, hanem kötelességünk és közös felelősségünk. Emlékeztetett arra, hogy korábban a város szociális rendeletét ellenszavazat nélkül fogadta el a Közgyűlés, ami példázza a közélet együttműködését és a szakmai konszenzust.

A szociális területen végzett munka nemcsak egy bizonyos foglalkozást és intézményesített viszonyrendszert jelent. Aki ezen a területen dolgozik, az segíti a családok, az utcák, a falvak, a városok életét – erről Fülöp Attila, az EMMI szociális ügyekért felelős államtitkára beszélt a megnyitón. Felidézte az amerikai Harvard Egyetem kutatója, Amy Edmondson vizsgálatának eredményét, mely szerint a teljesen vadidegen emberek alkalomszerű közösségalkotása és szoros együttműködése az „egyetlen cél” elvén alapul, amire jó példa a thaiföldi barlangi mentőakció. Fülöp Attila szerint ugyanezen lelkület és hozzáállás tapasztalható a szociális területen is.  „Valóban van 25 éve jogszabályunk, történnek intézkedések, projekteket hajtunk végre. De mindez üres lenne, ha ezt Önök nem töltenék meg tartalommal…Önök azok, akik ott vannak, amikor valaki bajban van, és nemcsak passzívan nézik, hanem odalépnek hozzá.” – fogalmazott, majd hozzátette, ehhez a hivatáshoz szükség van bátorságra, nyitottságra és kitartásra.

A megnyitó keretében polgármesteri elismerő oklevelet adtak át három nyugállományú szakembernek. A székesfehérvári családsegítő szolgálatban végzett kiemelkedő tevékenysége  kapcsán Görög Lászlóné és Galla Mária, míg a szociális igazgatás területén végzett színvonalas munkája kapcsán Bánki Erzsébet részesült elismerésben.

A megnyitót követően szakmai előadásokkal tekintették át a székesfehérvári családsegítést, a fenntarthatóságot és a hálózati együttműködést, a hatósági munkát, a szakmatörténetet és a szociális igazgatás szervezetfejlesztését.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.


 

Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Simon Erika
 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.