Fehérvár Angyalai sajátos nevelési igényű gyerekeket leptek meg

2018.12.07. 16:00
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. december 7. (péntek)
Gingerli időmanó meséje az órák megmentőjéről szólt. Galéria 
 
 
 
Fehérvár Angyalai idén sajátos nevelési igényű gyerekeket leptek meg ajándékokkal a Hiemer-ház Báltermében. A hatvan meghívott kisgyermeknek a Szabad Színház mesélt Gingerli időmanóról és az órák magyar megmentőjéről – a nagy templomórák és harangok varázslatos erejéről, ami visszaröpíthet bennünket az időben. Az ajándékokat a város vezetése és az önkormányzati képviselők közösen adták át a karácsonyfa mellett.


Hagyományosan a Hiemer-ház Báltermében adták át a Fehérvár Angyalai program ajándékait.

A kilencedik alkalommal megrendezett karácsonyi ünnepségre idén a sajátos nevelési igényű gyermekek integrált oktatását végző intézmények tanulói kaptak meghívást, mintegy hatvanan a városi általános iskolákból és a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálattól.

Az ünnepség résztvevőit dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte, és örömét fejezte ki, hogy a nagy hagyományú rendezvény a gyermekekről, a fiatalokról és nekik szól: „Itt a karácsonyfa előtt minden megérint bennünket, ami adventhez tartozik, és ami miatt azt mondjuk, hogy ez az év legszebb időszaka mindenki számára – ezt szeretnénk mi is még szebbé, még színesebbé, még mosolygósabbá tenni.”

Gyermekműsorral örvendeztette meg a rendezvény résztvevőit a Szabad Színház társulata: A karácsonyi misztérium című mese ahhoz kapcsolódott, hogy az utolsó, ünnepet megelőző pillanatokban minden lelassul, és mire eljön a Szenteste, csak az eljövetelre figyelhetünk. A mese főhőse Gingerli, az időmanó volt, aki megelégelte a pihenést nem engedő folytonos tik-takolást, ezért tönkretette a világ összes óráját – egyet kivéve: a mesélő magyar dédapja megmentette az időben megállt országokat, és miután megjavították az elromlott szerkezeteket, újra működésbe lendült a világ. A nagy templomórákra és harangokra tekintve visszarepülhetünk az időben, felidézhetjük a régi emlékeket, és a meleg fényekkel kivilágított fenyőfa mellett mindenki velünk lehet; az előadással a székesfehérvári Kovács Jenő órásmesterre is emlékeztek.

A mese után a polgármester, az alpolgármesterek és a város önkormányzati képviselői közösen adták át az ajándékokat.



A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!






Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.