Rendhagyó törióra hatodik osztályosokkal a Városházán

2019.02.13. 10:31
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. február 13. (szerda) 
A nevezetességekkel és Szent Istvánnal ismerkedtek a gyerekek.     Galéria  
 
 
 
 
 
 
Élményekben gazdag, rendhagyó történelemórát tartottak ma délelőtt a Városháza Dísztermében. A programot a Szent István Király Múzeum szervezte az István Király Általános Iskola hatodikos diákjai számára azzal a céllal, hogy közelebb hozza a fiatalokhoz a város történetét. A foglalkozás-sorozatra várják a felső tagozatos és középiskolás osztályok jelentkezését.

A rendhagyó történelemóra-sorozatot a 2013-as Szent István Emlékévben indította el a Szent István Király Múzeum. Az intézmény munkatársai egy-egy uralkodóhoz kapcsolódó tematikákat dolgoztak ki, az osztályok pedig választhattak, hogy éppen kiről szeretnének tanulni a múzeumpedagógiai óra során. Szent István és Szent László bizonyultak a legnépszerűbbnek, a tapasztalatok szerint a róluk szóló ismertető illeszthető be leginkább a tanrendbe. Fontos szempont, hogy interaktívan, a gyerekeket minél inkább bevonva tartsák az órákat.

Ma délelőtt Haraszti Zsigmond múzeumpedagógus tanította a Szent István Király Általános Iskola 6/B. osztályos tanulóit a Városházán. A gyerekek ismerkedtek a Díszteremmel, a közgyűlés működésével, a történelmi zászlókkal és a falfeliratokkal. Volt a város nevezetességeihez és neves történelmi személyiségeihez kötődő játékos teszt, majd Szent István életét és uralkodását megidéző mesével folytatódott a program. Ezt követően a gyerekek jelmezekbe öltözhettek, és megidézték az államalapító uralkodó korát.

Krählingné Kovács Tünde, az István iskola igazgatója elmondta: intézményük a 2013-as indulás óta látogatja a rendhagyó történelemórákat. Az ötéves fenntarthatóság lejárta után szakkör keretében jönnek a programra. A rendhagyó törióra nagyon népszerű a gyerekek körében, leírhatatlan élmény számukra, hogy jelmezekbe öltözhetnek és élővé varázsolják a történelmet.

A rendhagyó programsorozatra továbbra is szeretettel várják az általános iskolák felső tagozatos osztályait és a középiskolásokat. Jelentkezni lehet a Szent István Király Múzeumban Haraszti Zsigmondnál az alábbi elérhetőségeken:
haraszti.zsigmond@szikm.hu
+36 70 643 7507

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.


 

Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Molnár Artúr
 

 

 

 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.