Kiválasztották a X. Fehérvári Versünnep döntőseit

2019.02.16. 16:44
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. február 16. (szombat) 
Tucatnyian jutottak tovább az áprilisi fináléba.      Galéria  
 
 
 
 
 
A válogatóval elkezdődött ma a X. Fehérvári Versünnep a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A jubileumi verseny nyitó fordulóján – melyet Mészáros Attila alpolgármester nyitott meg -  29 fiatal lépett a zsűri elé. Közülük tucatnyian jutottak tovább a döntőbe, ami április 6-án lesz. 

„Meghatottan állok itt, hiszen nagyon szép jubileumához érkezett a Fehérvári Versünnep. Tíz évvel ezelőtt két fiatal, akik szerették a verseket, a kultúrát, megálmodtak valamit, ami mára egy nagyon komoly, értékteremtő és közösségépítő mozgalommá vált Székesfehérváron. Példaértékű, országosan is egyedülálló ez a program, amelyet a Fehérvár Médiacentrum, a Székesfehérvári Egyházmegye és Székesfehérvár Önkormányzata az intézményekkel együtt szervez és támogat. A munka évről évre egyre magasabb színvonalú, egyre színesebb, és egyre több fiatalt tudunk bevonni.” – fogalmazott a megnyitón Mészáros Attila alpolgármester.
Hozzátette, a kezdeményezés nem csupán a válogató és a döntő két napjából áll, hiszen hozzátartozik a székelyföldi Varga Sándor Verstábor, a Vershúron című program, az utcaszínház és számos egyéb esemény is. Mészáros Attila köszönetét fejezte ki a Versünnep megálmodóinak, Varga Sándornak és Nagy Zoltán Péternek, a Varga családnak és a zsűri valamennyi tagjának.
Az eseményen látogatást tett dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is. 

A Fehérvári Versünnepen az elmúlt években sok száz tehetséges diák vett részt. Idén is nagy volt az érdeklődés, ezúttal 29 tehetséges fiatal jelentkezett a város számos középiskolájából. A versválasztásuk rendkívül színes volt, többek között Ady Endre, Radnóti Miklós, Pilinszky János, Vörösmarty Mihály, Babits Mihály, Kányádi Sándor, Lackfi János, Bella István és Dsida Jenő költeményeiből válogattak. Egy-egy verssel léptek a zsűri és a népes közönség elé, szavalataikat azonnali értékelés követte. A bírálóbizottság elnöke ezúttal is Kubik Anna Kossuth- és Jászai Mari-díjas Érdemes Művész volt, a további tagok voltak: Závodszky Noémi színművész, Bobory Zoltán, a Vörösmarty Társaság elnöke, Tornyai Gábor katolikus plébános és Vakler Lajos riporter, újságíró.

Az ítészek végül az alábbi 12 fiatalt juttatták tovább a fináléba:
Baksa Ervin István - Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola
Balázs Fanni - Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
Brunner Mátyás - Ciszterci Szent István Gimnázium
Csengey Márton - Teleki Blanka Gimnázium ás Általános Iskola
Cser-Palkovics Gergely - Ciszterci Szent István Gimnázium
Farkas Eszter - Ciszterci Szent István Gimnázium
Kerényi Réka Szilvia - Ciszterci Szent István Gimnázium
Kiss Viktória - Lánczos Kornél Gimnázium
Kneifel Nóra - Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
Krencz Virág Zsófia - Ciszterci Szent István Gimnázium
Rásky Gergő - Székesfehérvári SZC I. István Szakgimnáziuma
Szipola Antal - Ciszterci Szent István Gimnázium

A döntősöknek csaknem két hónapjuk lesz arra, hogy felkészüljenek a fináléra, melyet 2019. április 6-án, szombaton rendeznek. A Vörösmarty Színház mentorprogrammal kapcsolódik a kezdeményezéshez.  A versünnephez a kezdetek óta szorosan illeszkedik a székelyföldi Varga Sándor Verstábor, ahova a résztvevők mellett Kárpátaljáról, a Vajdaságból, a Felvidékről és a vendéglátó Székelyföldről is érkeznek fiatalok. A szakmai programokon túl a fiatalok megismerkednek a Székelyföld történetével is.

Bővebb információ a verseny weboldalán olvasható.

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

–  Vége –

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.