Közösségi szándék és erő

2019.03.24. 18:32
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. március 24. (vasárnap)
Hálaadás a Magyar Pünkösdi Egyház Székesfehérvári Gyülekezeténél. Galéria 
 
 
 
Vasárnap délután Hálaadó Ünnepélyen vettek részt a Magyar Pünkösdi Egyház Székesfehérvári Gyülekezetének tagjai a Tompa Mihály utcai gyülekezeti házban. A közösség a Székesfehérvár polgármesterét arra kérte, hogy mutassa be a város rászorulókat segítő szociális tevékenységét. Dr. Cser-Palkovics András a közösség összefogásában rejlő erő és szándék fontosságáról is beszélt a gyülekezet előtt. 


A Magyar Pünkösdi Egyház Székesfehérvári Gyülekezetének több mint hatvan felnőtt tagja van, a közösség vasárnap délutánonként jön össze a Tompa Mihály utcai gyülekezeti házban. Az ünnepélyen elsőként a Magyar Pünkösdi Egyház Kongói Missziójáról tartott beszámolót Béres János alapító, nyugalmazott lelkész, aki beszámolt arról a döbbenetes kalandjáról is, amikor a polgárháború idején egy repülőgépen utazott olyan kormánypárti kongói politikusokkal, akiket néhány órával később lemészároltak. A gyülekezetnek levetítették azt a hosszabb lélegzetvételű riportot is, ami Béres János lelkipásztor kongói szolgálatáról szól. János testvér Bibliát csempészett Ceausescu idején Romániába és a Szovjetunióba is, falut alapított az erdélyi menekülteknek, 140 embernek ad munkát Isaszegen, és évről évre a helyszínen segíti a kongói leprásokat, árvákat, éhezőket.

A vasárnapi hálaadó ünnepélyen részt vett Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András is, aki a város rászorulókat segítő szociális tevékenységét mutatta be a közösségnek. A kongói misszió tevékenységét bemutató filmre reagálva a polgármester hangot adott annak a meggyőződésnek, hogy a fejlett országok rendelkeznek azzal a gazdasági és technológiai potenciállal, amelynek segítségével el tudnák vinni a segítséget azokba az afrikai országokba, ahol a legnagyobb szükség van rá. Hangsúlyozta, hogy az egymásra való valódi odafigyeléssel biztosítható lenne, hogy számukra a mindennapi kenyér és víz rendelkezésre álljon. A polgármester felhívta a figyelmet arra az abszurd helyzetre is, hogy az Európai Unió arra költ euromilliárdokat közpénzből, hogy bizonyos gazdák ne termeljenek meg a földjükön bizonyos élelmiszereket, miközben ezek a termények többmillió embert menthetnének meg az éhezéstől.

A város szociális tevékenységéről szólva dr. Cser-Palkovics András kiemelte, mindez nem egyszerűsíthető le a szegénység témakörére, hiszen a szociális rendszer nem csak a szegényeknek nyújt támogatást, hanem a szolidaritás elvén keresztül minden rászorulónak. „A rászorultság nagyon sokféle lehet, például szociális alapú, de sok olyan betegségből, társadalmi vagy családi helyzetből fakadó probléma is van, ami rászorultságot eredményezhet. Ennek megoldásában az egymásra való odafigyelés jelenthet valódi segítséget." – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere. Hozzátette, hogy amikor egy szociális rendszerről beszélünk, ahhoz hozzátartoznak a civil szervezetek és az egyházak is, intézmények fenntartóiként és a szociális támogatórendszer működtetőiként. Kiemelte, hogy az egyházak közösségei – összefogva az embereket – megadják a lehetőséget arra, hogy eljusson a segítség a rászorulókhoz.

Vasárnap igét hirdetett a székesfehérvári közösségnek Pataky Albert, a Magyar Pünkösdi Egyház lelkész elnöke is, aki kiemelte, hálásak Istennek a kongói misszióért és azokért az emberekért, akik támogatják ezt a missziót. A Magyar Pünkösdi Egyház lelkész elnöke szólt arról a kezdeményezésről is, amely arra biztatja a gyülekezeti tagokat, hogy egy-egy család fogadjon örökbe árva, vagy beteg kongói gyermeket olyan formában, hogy az ellátásukhoz szükséges anyagi fedezetet lehetőségeik szerint akár évekre biztosítja.

Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.







Szöveg: Gáspár Péter
Fotó: Molnár Artúr

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.