Pályaorientáció és a szakmák legjobbjai, a tehetségkutatók döntősei a Városházán

2019.03.25. 11:51
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. március 25. (hétfő)
Ma zajlik a Diáktanács szakmai napja. Galéria
 
 
 
 
Fiatalok töltötték meg a Városháza Dísztermét: a Székesfehérvári Diáktanács ma tartja szakmai napját – előadásokkal, pódiumbeszélgetésekkel és gyakorlati bemutatóval. A valóban színes programkínálatban az ODT kihelyezett ülésétől a helyi fejlesztésű pályaorientációs programon át a szakmák legjobbjainak és a tehetségkutatók döntőseinek a bemutatkozása is szerepelt. Mészáros Attila alpolgármester köszöntőjében nem véletlenül választotta mottójául a napnak: „Akikre büszkék vagyunk!”



Mészáros Attila
alpolgármester köszöntötte a diákokat – kifejezve az örömét, hogy ismét fiatalok töltötték meg a Dísztermet. „Ha egy mottót kellett volna választani a mai napnak, azt mondanám: akikre büszkék vagyunk és lehetünk.” – fogalmazott, és köszöntötte a város tehetségkutató versenyeinek a megjelent résztvevőit, akik sokat tettek és tesznek a város ifjúsági életéért. Az alpolgármester méltatta továbbá a városban elindított pályaorientációs tevékenységet, és megköszönte az Országos Diák Tanácsnak a közelmúltban végzett munkáját. A jelenlévőknek felhívta a figyelmét, hogy legközelebb májusban várnak mindenkit a Bregyó-beli sportnapra.

A Székesfehérvárra kihelyezett ülésről Tátrai Réka Fejér megyei ODT tag tartott beszámolót. Prezentációjában kitért a 2017-es Országos Diákparlament jelentőségére, és a véleménynyilvánításnak, az állásfoglalásnak és a javaslattételnek a hármas feladatköréről beszélt a megjelenteknek. A már elért eredmények közül kiemelte az első nyelvvizsga ingyenes lehetőségét, az évenként megrendezett megyei diákparlament rendezvényét, a szakmai egyeztetéseket és a diák-érdekképviseletet is. Beszélt a diákoknak az EMMI-vel folytatott tárgyalások menetéről, és a kihelyezett ülés továbbvitt témái közül a digitális fejlesztéseknek és a pedagógusképzésnek a kérdését és a nyelvoktatási stratégiát is példaként említette.

A székesfehérvári oktatásban megvalósuló, két éve elindított különleges pályaorientációs lehetőségekről adott elő Fűrész István, a fejlesztés vezetője. „Nem pályaismeretre, hanem elsősorban önismeretre kell törekednünk!” – fogalmazott, és a folytatást illetően a szakképzésben tanuló fiatalok pályaorientációját jelölte meg. A program alapelve, hogy a személyes tanácsadás a számítógépes program segítéségével az eredményes foglalkoztatást és a pályasikert a személyiséggel együtt vizsgálja: az ember és pálya tényezőit veszi számba – mint a képességek, a vérmérséklet, a tevékenységek iránti érdeklődés, a szociális kompetencia, az elvárások – és vizsgálja kölcsönhatásukat a követelményekkel, érzelmi hatásokkal és lehetőségekkel a másik oldalon. A mindössze 1-2 órás elfoglaltságot jelentő, korosztálybarát programban minden diák részt vehet 13 éves kortól. A tapasztalatokról a továbbiakban kerekasztal-beszélgetés is beszámolt – bugátos és kodolányis, árpádos valamint egy táncsics-beli tanár és diákok részvételével. A lehetőség alkalmazása mellett érvelt mindenki, méltatva például az elmélyült személyes beszélgetés és az önismeret fontosságát.

A rendezvény következő programpontjában a szakmák fiatal tehetségei ültek ki a pódiumra. Székesfehérvári iskolákból szakmai versenyeken kimagasló eredményt elért fiatalokat mutattak be: például tehetséges fodrászokat, akik a Hairdresser Openen, az Aranykéz Szépészeti Versenyen, illetve az Árpád-kupán, valamint a nemzetközi SkillsHungary versenyen és a Szakma Sztár fesztiválon képviselték a várost mint szakácsok, hentesek, kőművesek vagy bútorasztalosok.  

A színes program vörösmartys diákok beszámolójával folytatódott a Határtalanul programról, aztán slammerek mutatkoztak be a színpadon. A rendezvényen egészségmegőrzésről is szó esett, majd a résztvevők a gyakorlatban is megnézhették a számítógépes pályaorientációs program működését. A Nagy Bence Energiakövet beszámolójával, valamint kiemelkedő sportolók és a tehetségkutatókon kimagasló eredményt elért diákokkal készített pódiumbeszélgetéssel folytatódik.

A rendezvényhez csatlakozott dr. Cser-Palkovics András polgármester, a moderátor Magyaródi Anett, a diáktanács elnöke volt.

 

A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!






Szöveg: Fraller Ildikó

 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.