„A cél, hogy a társadalom számára értékes embereket neveljünk.”

2019.03.29. 20:56
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. március 29. (péntek)
135 éves az Árpád Szakközépiskola            Galéria 
 
 
 
 
 
 
 
Alapításának 135. évfordulóját ünnepelte a Székesfehérvári SZC Árpád Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma. A jubileum alkalmából az iskola taulói és dolgozói rendhagyó gálaműsorral készültek a meghívott vendégek számára. Az ünnepen dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum főigazgatója és Szereminé Hegedűs Krisztina, az intézmény igazgatója köszöntötte a jelenlévőket. A zenés, táncos gálán részt vett a nyugalmazott pedagógusok, a rendvédelmi szervek vezetői mellett Dienesné Fluck Györgyi, a körzet önkormányzati képviselője is.
 
 
1883-ban, 135 évvel ezelőtt alapította a város a Székesfehérvári SZC Árpád Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma jogelődjét, mint városi ipari iskolát, mely idő alatt számtalan nevet viselt az intézmény. Az ipari iskolát alapítói a haladás, a tudásvágy, a szakmai kompetenciák és a munka szeretetének jegyében hozták létre, mely tulajdonságok azóta is fémjelzik az iskola hitvallását. Számtalan megújulás és újrakezdés jellemezte történetét, ami a mai rugalmasságát, az újra való nyitottságát és törekvését biztosítja az oktatási elveinek.
 
 
Az iskola 135 éves alapításáról méltón emlékeztek meg diákjai és a tanári kar is: felidézték a volt igazgatók emlékét – sírjaikra virágot helyeztek el, ellátogattak az iskolát kiszolgáló korábbi intézményekhez, és megkoszorúzták azokat, az ünneplés fénypontja pedig a jubileumi gálaműsor volt, amelyen az egybegyűlteket először dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszöntötte. Mint mondta, az elmúlt közel három emberöltő alatt az iskolához kötődően több ezer ember sorsa fonódott össze és kapott a tudás, a szakma mellett számtalan élményt, mely összeköti őket. „A 135. születésnap az egyik leghagyományosabb iskolává teszi az Árpádot, ahogy mindenki hívja az intézményt, a városban. Kívánom, hogy azok a történetek, melyek az iskolához kapcsolódnak, gyarapodjanak a következő évtizedekben is! Isten éltesse az Árpádot!” – mondta a városvezető, aki a születésnap alkalmából emléklapot adott át Szereminé Hegedűs Krisztina igazgatónak.
 
 
A rangos eseményen beszédet mondott még Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum főigazgatója, aki több éven keresztül volt a szakiskola pedagógusa. A múltra való visszaemlékezés mellett kiemelte: az évek során számos változást megélt intézmény a múltban, a jelenben és a jövőben is Székesfehérvár iparának és gazdaságának munkaerőpiaci igényeit kívánja kiszolgálni, ezért a jövő évtől elindul a honvédelmi képzés az iskolában.
 
 
Szereminé Hegedüs Krisztina, az intézmény igazgatója is szólt a vendégekhez: „Hiszem, hogy értékes és nyitott iskola a miénk. Tartalmi gazdagsággal, sokszínűséggel és az újdonságok iránti fogékonysággal felvértezve, melyet régi diákjaink életpályái is igazolnak. (...) Elődeinktől kapott örökségünket, iskolánk hírét, eredményességét, belső kohézióját, szeretetteljes légkörét féltve őrizzük. Köszönjük partnereinknek a támogatást, pedagógustársaimnak a hittel végigdolgozott éveket, diákjainknak pedig hogy fenntartják a 135 éve alapított iskolánk hírnevét.
 
 
A gálaműsoron felléptek az iskola tanulói és a tanári kar is. A 10. osztályosok önvédelmi bemutatót tartottak. Volt mazsorett és légtornász szám, énekelt a tanári kar, illetve a diákok bemutatták az általuk tervezett ruhakölteményeket is.
 
 
 
Az eseményen készült fotók letölthetők a Galériából.
 
 
 
 
 
 
 
Szöveg: Torma Kinga Regina
Fotó: Simon Erika
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.