A Rákóczi Utcai Óvoda nyerte a Mesés kiskertek versenyét a Zichy ligetben

2019.05.24. 19:51
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. május 24. (szerda) 
Minden résztvevő csoportot emléklappal és tortával jutalmaztak.    Galéria
 
 
 
 
 
A Rákóczi Utcai Óvoda Telhetetlen méhecskék című produkciója nyerte a székesfehérvári óvodáknak rendezett, Mesés kiskertek című versenyt a Zichy ligetben. A roppant vidám hangulatú vetélkedő második helyezettje lett a Hosszúsétatéri Óvoda Tóvárosi Tagóvodája, míg a harmadik helyen a Rákóczi Utcai Óvoda Mancz János Tagóvodája végzett. A varázslatos kis fantáziakertek két hétig látogathatóak a Zichy ligetben.

Székesfehérváron második alkalommal rendezték meg az óvodáknak szóló, Mesés kiskertek című versenyt a Zichy ligeti Zenepavilon környékén. A város Mosonmagyaróvár példáját követte, ahol már kilenc ilyen vetélkedő volt Apró kezek, csodakertek névvel. Nálunk a tavalyi siker ösztönözte a szervezőket a folytatásra, idén is Fehérvár mind a 23 óvodája bekapcsolódott a megmérettetésbe. A verseny célja, hogy a gyerekek megismerjék a kertészkedés alapjait, örömüket leljék a munkában, és szeressék, tiszteljék a természet értékeit.

A megnyitón dr. Cser-Palkovics András úgy fogalmazott, nagy öröm sok gyermeket és óvodát látni a Zichy ligetben. Különleges, hogy a versenyt nem csak Székesfehérváron, de Kanadában is figyelemmel kísérik, hiszen a várost meghívták egy nemzetközi megmérettetésre, melynek részét képezi a Mesés kiskertek vetélkedő is. A cél, hogy Fehérvár minél zöldebb, minél virágosabb legyen, és ebben a gyerekek is fontos szerepet vállalnak.

Deák Lajosné önkormányzati képviselő szintén örömét fejezte ki annak kapcsán, hogy 23 óvoda csatlakozott a versenyhez. Székesfehérvár fecskebarát város lett, ezért több intézmény festett fecskefigurákkal díszítette a vetélkedő helyszínét.

A megnyitó után a gyerekek nekiláttak a munkának. Egy 200x120 centiméteres, előkészített virágágyásból készítettek fantáziakerteket, melyekhez egy-egy választott mese adta az alapot. Az építésre egy óra állt rendelkezésre, fontos szempont volt a minél több természetes anyag felhasználása. A versenyt közös felkészülés előzte meg a szülőkkel és az óvodapedagógusokkal, így a felnőttek a mai versenyen már nem segíthettek.

A tavalyival ellentétben idén nem volt közönségszavazás, hanem szakértőkből álló zsűri értékelte a fantáziakerteket. A bírálóbizottság elnöke volt Lobitz Ákos, a mosonmagyaróvári verseny megálmodója, a további tagok Megyesi Éva, a Kertészet és Szőlészet szaklap újságírója, Dr. Bocsi Andrea, a CiB (Communities in Bloom, azaz Virágos közösségek) nemzetközi verseny európai és hazai koordinátora, Sohonyai Edit meseíró és Kiss Tibor kertészmérnök, a vetélkedő egyik támogatója voltak.

A zsűri a Palacsinta zenekar koncertje alatt visszavonult, hogy értékelje a produkciókat. Kizárólag a kiskertek fantázianevét ismerhették, azt azonban nem tudták, hogy a munkákat melyik óvoda készítette. A bírálóknak nem volt könnyű dolguk, hiszen az óvodások alaposan kitettek magukért, mutatós, tarka virágok, különféle egyéb növények és egyéni dekorációs tárgyak sokaságát használták fel.

Az eredményhirdetés előtt Lobitz Ákos elnök elmondta, fontos bírálati szempont volt a kiskert és a cím összhangja, illetve a gyerekek minél nagyobb mértékű szerepvállalása, aktivitása.

A zsűri egyhangú döntése alapján a versenyt a Rákóczi Utcai Óvoda Telhetetlen méhecskék című produkciója nyerte, ez az intézmény viszi tovább a vándorserleget a 2020-as vetélkedőre. Második lett a Hosszúsétatéri Óvoda Tóvárosi Tagóvodája az Élet az erdőben című kerttel, míg a harmadik helyen a Rákóczi Utcai Óvoda Mancz János Tagóvodája végzett a Bogyó és Babóca című alkotással.

A helyezettek kupákat kaptak ajándékba, illetve valamennyi óvodát emléklappal és tortával jutalmazták. A varázslatos kis fantáziakerteket két héten át tekinthetjük meg a Zichy ligetben.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.



 

–  Vége

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Molnár Artúr

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.