Ma zárul az óriásbáb-készítő tábor

2019.06.13. 12:24
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. június 13. (csütörtök)
Három fehérvári iskola diákjai vettek részt a díszítő munkában. Galéria
 
 
 
 
 
 
 
A Fehérvári Programszervező Kft. szervezésében keddtől csütörtökig a Ciszterci Szent István Gimnázium, a Munkácsy Mihály Általános Iskola és a Zentai Úti Általános Iskola huszonöt diákja Somogyi Győző Kossuth-díjas grafikus tervei alapján, Majoros Gyula bábkészítő mester irányításával, Ujj Zsuzsa keramikus iparművész közreműködésével munkálkodik az idei Koronázási szertartásjáték két új óriásbábján, IV. Bélán és Szent Margiton.


A Székesfehérvári Királyi Napok és a Koronázási Ünnepi Játékok legemlékezetesebb szereplői azok az óriásbábok, amelyek egy-egy Árpád-házi királyunkat vagy családtagjait formázzák. Minden évben bővül a történelmi figurák sora az adott évben bemutatandó Koronázási szertartásjátékhoz kapcsolódva, idén már huszonegyre nő a történelmi óriásbáb-család létszáma.

A Malom utcai Táncházban Majoros Gyula bábkészítő mester és Ujj Zsuzsa keramikus iparművész irányításával készítik a fehérvári általános és középiskolások a IV. Béla királyt és Szent Margit királylányt megjelenítő óriásbábok alkotórészeit. Majoros Gyula, a tábor szakmai vezetője elmondta, idén két bábot készítenek különböző kreatív munkával. IV. Béla ruháját, koronáját, kardját díszítik, dekorálják a gyerekek, akik nagy türelemmel, figyelemmel, ügyesen követik a szakemberek útmutatásait. A huszonöt fős alkotógárda több csoportra osztva végezte a feladatokat, így mindenki megtapasztalta a különféle munkafolyamatokat.

Az óriásbáb-család nemcsak az augusztusi ünnepi időszakban látható Székesfehérváron, hiszen a júliusi hétvégék idén is már a Székesfehérvári Királyi Napokra hangolnak. Jövő hónaptól augusztus 3-ig minden szombaton este hatkor megjelennek az óriásbábok a Belvárosban, hogy hagyományőrzők kíséretében hívják fel a figyelmet az augusztusi rendezvényekre. A királyokat hagyományőrző csapatok kísérik, és bemutatókat is tartanak, az aláfestő zenét a Sub Rosa régizenei együttes szolgáltatja. A menet 18 órakor indul a Vörösmarty Színháztól az Országalmáig és vissza a teátrumhoz.

A tábor zárónapján készült fotók letölthetőek a Galériából.

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.