A Bregyóban volt ma SZÉP-foglalkozás

2019.07.15. 12:14
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. július 15. (hétfő)
Már több mint ezer kisgyermeket szólított meg az érzékenyítő program. Galéria
 
 
 
Lengyel Zsófia látássérült parasportoló tartott ma interaktív foglalkozást a fogyatékkal élők mindennapjairól a Napraforgó Napközis Tábor gyermekeinek. A Székesfehérvári Érzékenyítő Program már több mint ezer első és második osztályos kisgyermeket szólított meg alternatív előadásaival, a következő tanévtől pedig a kilencedikes szakközépiskolásoknak is tervez foglalkozásokat a kibővült csapat – mondta el Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok.  

 

A Bregyóba látogatott ma a SZÉP. Az éppen a Napraforgó Napközis Táborból elindult Székesfehérvári Érzékenyítő Program tapasztalatairól Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok elmondta: „A SZÉP program elindulása óta – az első-második osztályos kisdiákokra koncentrálva – már több mint ezer gyermeket ért el, és a pedagógusoktól jövő visszaigazolások alapján nagyon pozitív a fogadtatás: nyitottan és örömmel fogadják a gyerekek ezeket a foglalkozásokat.” A következő tanévben még intenzívebben folytatják a programot: kiterjesztve a szakközépiskolák első osztályaira, valamint új tagokkal bővülnek, így az érzékenyítő csapatban lesz látás-, hallás-, mozgás- és egy enyhén értelmi sérült tag is. Jelenleg a város összes általános iskolája érintett, azok az intézmények, akik szeretnének csatlakozni, a Polgármesteri Hivatal Kulturális Stratégiai és Civil Kapcsolatok Főosztályának irodájánál jelentkezhetnek.

Az interaktív előadásokat az idei nyáron is Lengyel Zsófia látássérült parasportoló, a program koordinátora tartja a gyerekeknek: „Megpróbáljuk számukra közelebb vinni a fogyatékossággal élők világát, hogy megtanulják, hogyan lehet velünk élni, együtt élni, és ha szükségünk van rá, akkor segíteni nekünk.” – fogalmazta meg a program célját, amely a legtöbb fogyatékossággal élő csoportot egybefoglalja. A hétfői foglalkozásra Zsófi két sérült kollégájával érkezett, és a prezentációt követően egy látássérültes szimulációs játékra invitálta a gyerekeket. A tapasztalatokról elmondta, hogy a megszólított korosztály nagyon nyitott, elfogadó és kíváncsi.

A helyszínen készült fotók letölthetőek a Galériából!






Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika
 

 

 

 

 

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.