Kis lovagok küzdenek a Városház téren

2019.08.17. 13:07
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. augusztus 17. (szombat)
Elkezdődött a háromnapos Koronázási Ünnepi játékok. Galéria
 
 
 
Családokkal, királylányokkal és kis lovagokkal telt meg a Belváros: ma kezdődött a Koronázási Ünnepi Játékok háromnapos rendezvénysorozata. Hagyományőrzők, utcaszínházi előadások, vidám vásári perpatvarok, korabeli mesterségek, megannyi interaktív foglalkoztató, gyermekjátszó, látvány és zene kínál tartalmas szórakozást gyerekeknek és felnőtteknek.   



A középkort idézi mától a Belváros. Már kora délelőttől csattognak az üllőn a kovácsmester szerszámai a Városház téren, amihez régizenei hangszerek teremtenek korhű hangulatot. Az igazi vásári hangzavart a Szabad Színház látványos piaci jelenetei fokozzák: a Városháza előtt nagyszájú kofák és korhely komédiások szórakoztatják, vonják be az arra járókat egy kis mókába: kicsik és nagyok erőpróbája a rögtönzött kötélhúzás, a nagymosás párakapuja időnként váratlan adag vízzel lepi meg a járókelőket, a nagy fateknőben pedig nemcsak a ruhákat, de a nagyszájú asszonyokat is megfürösztik a markos legények.

Az Országalmánál akadálypálya várja a legbátrabbakat: kis lovagjelöltek küzdhetnek a győzelemért a mozgó zsákok között. Az idei játékok egyik újdonsága a légtornász-produkció – Franciska meséjéből kiderül, mire képes a végtelen hatalmú varázsló- és füvesasszony, a titokzatos tudományok tudója, és mi lesz a szerepe ebben a világ nagy dolgait kutató Mannának és a királyi palotából megszökött Szófiának.    

Idén már huszonegy történelmi órásbáb vesz részt a Székesfehérvári Királyi Napok eseményein: hogy ki kicsoda és kivel milyen kapcsolatban áll, azt az az Árpád-házi ág-bog nevű játék segít kideríteni – végig a Fő utcán. A Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae a középkori iskolákat mutatja be a Zichy ligetben: a sok játék és ügyességi feladat mellett a hét szabad művészet titkaiba láthatnak bele a betérők. A hagyományőrzők is a ligetben vertek tábort: a talpasoknál nemcsak színes bemutatókon vehet részt a közönség, vagy próbálhatja megtartani, megfogni a fegyvereket, de érdekes történeteket is hallhatunk a kalodákról, a vasálarcos fenyítésekről. Az erőteljes mutatványok mellett lágyabb szórakozást kínálnak az árnyas fák alatt, a Zenepavilonban fellépő együttesek.

Egészen estig folytatódnak a programok a Városház téren, a Fő utcán, a Mátyás király-emlékműnél, az Országzászló téren és a Zichy ligetben – a pontos kezdési időpontokról és programelemekről a https://kiralyinapok.szekesfehervar.hu/ oldalon lehet tájékozódni.


A szombati programokon készült fotók letölthetőek a Galériából!








Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Molnár Artúr

 

 

 

 



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.