„Dunán innen, Dunán túl”

2019.08.20. 12:47
SAJTÓKÖZLEMÉNY  - 2019. augusztus 20. (kedd)
Vásári forgatag, kézművesek, néptáncosok a Népművészeti Fesztiválon. Galéria
 
 
 
 
 

Szövők, fafaragók, ostorkészítők, gyöngyfűzők várták a vásári forgatagba érkezőket államalapításunk ünnepén, augusztus 20-án Székesfehérvár Belvárosában. A Népművészeti Fesztiválon Vas megye, Rábaköz, Sárköz, Galga mente és a Balaton-felvidék tájegységeinek hagyományaival ismerkedhetnek meg az érdeklődők.

Immár hagyomány, hogy a Székesfehérvári Királyi Napok programjában a Népművészeti Fesztivál is helyet kap. Az idei fesztiválon Vas megye, Rábaköz, Sárköz, Galga mente és a Balaton-felvidék tájegységeinek hagyományait, szokásait, gyermekjátékait, népi sportjátékait, viseleteit, dalait, táncait, meséit ismerhetik meg az érdeklődők.

A Tördemic Néptáncegyüttes, a Veresegyházi Hagyományőrző Népi Együttes, a Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes, a vitnyédi Énekes Lenke, valamint az őcsényi Bogár István Hagyományőrző Egyesület tagjai az Országzászló téren, az Országalma előtt és a Szent István-emlékjelnél várják a közönséget interaktív programjaikra, majd a Mátyás király-emlékműnél lépnek színpadra.

A Városház téren a Fejér Megyei Népművészeti Egyesület, a Fehérvári Kézművesek Egyesülete és a Magyarországi Alkotóművészek Közép- és Nyugat-Dunántúli Regionális Társasága (M-ART) kézművesei tartanak bemutatókat, és az érdeklődők maguk is kipróbálhatják a nemezelést, a fafaragást, a gyékényfonást, a varrást, a hímzést, a szövést, a gyöngyfűzést, a csipkeverést, a mézeskalács-díszítést, a gyöngyszövést és a csuhézást.

A Belvárosba érkezők 17 óráig láthatják a „Dunán innen, Dunán túl” Népművészeti Fesztiválra érkezett csoportok műsorát.

A helyszíneken készült fotók letölthetőek a Galériából.


fotó: Simon Erika

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.