Főzőverseny, koncertek és vidám nyárutó az V. Kisfalud Novaj-Pusztai Vigasságon

2019.08.24. 17:03
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. augusztus 24. (szombat)
 
 
 
 
A hagyományos pörköltfőző versennyel, veteránautó-kiállítással, íjászbemutatóval, kerékpáros akadályversennyel és interaktív játékokkal várta szombaton a V. Kisfalud Novaj-Pusztai Vigasság a kikapcsolódni vágyókat Kisfaludon. Kora délutántól színpadi kezdődtek: dalkör, citera,- és harmonika-zenekar, táncosok szórakoztatták a résztvevőket. A mulatságot este utcabál zárja majd a Big Time zenekarral.
 
A Kisfaludi Közösségi Ház és sportpálya környékén már reggeltől rotyogtak a főzőversenyre nevezett csapatok ételei a kondérokban. A bográcsokban a birkától a marhán keresztül egészen a halakig sokféle ínycsiklandó étel rotyogott, de többen főztek például lecsót, a közelgő fesztiválra való készülődés jegyében, illetve más különlegességek, például „drávai csíptetős ponty” is készült az önkéntes tűzoltók jóvoltából, horvátországi barátaik útmutatásai alapján.
 
A csíptetős ponty onnan ered, hogy kiment a horvát pecás a Drávára, vitt a zsebében egy bicskát, egy kevés sót és egy marék paprikát. Ebből már csak a hal hiányzott és a fűzfavessző. Ha fogott egy halat, felcsíptette, megsütötte és kész volt az ebéd. Szenzációs, nagyon finom.” - ismertette a „drávai csíptetős ponty” eredetét Németi László, aki közel harminc esztendeig dolgozott a fehérvári tűzoltóságon, jelenleg önkéntes tűzoltó és jó barátságot ápolnak a horvátországi Bilje városának tűzoltóival, akiknek lelkes és vidám főzőcsapatával a közelgő Lecsófőző Vigasságokon találkozhatunk.
 
Kisfalud közel ezer fős városrész. A kilencvenes évek közepe óta ismerem jól a közösséget, nagyon jó, aktív, önszerveződő települést alkotnak. Kisfaludot a levéltári források szerint régen Novaj-Pusztának hívták, ezért nosztalgiából, - Csordás Pistáék, a közösséget segítő szervezőcsapat ötlete nyomán - belekerült az vigasságok elnevezésébe. A rendezvény egyre bővül, mindig vannak új ötletek a kisfaludiak részéről.” - emelte ki Horváth Miklós Csaba, a városrész önkormányzati képviselője.
 
Annak idején Siklósi Gyula professzor adott támpontokat Kisfalud Novaj-Puszta elnevezést illetően. Az új utcák nyitásakor a területet megásták, régészetileg feltárták és kora középkori leleteket találtak. Az Aranybulla emlékmű keleti oldalára eső területen középkori épületmaradványok, kemencék kerültek elő.” - mesélte a település régmúltjáról, a „szomszéd”, Dr. Bódizs Tamás, az Aranybulla Mezőgazdasági Zrt. elnök-vezérigazgatója, az esemény egyik támogatója.
 
A gasztronómiai programok mellett a résztvevők egész nap veterán autókat is csodálhattak. Délután a Kisfaludi Búzavirág Dalkör, a Pákozdi Abajka Citerazenekar, az Arconic-Köfém Nyugdíjas Klub Férfikara, valamint Váradi Eszter Sára és Keller János léptek fel, majd a Discover Band szórakoztatta a közönséget. A mulatságot este utcabál zárja a Big Time zenekarral.
 
 
 
A vigasságon készült képek letölthetők a Galériából.
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotó: Simon Erika
Szöveg: Lugosi Balázs
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Május
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.