Audiovizuális térélmények okostelefonnal, élőszereplős társasjáték és reneszánsz gasztrofesztivál

2019.09.23. 16:21
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. szeptember 23. (hétfő)
17 új közösségi projekt indul Székesfehérváron. 
 
 
 

Az Alba Regia Helyi Közösség Helyi Akciócsoport tavaly ősszel hirdette meg a TOP-7.1.1-16-H-031-3 számú, „Helyben elérhető kulturális és közösségi szolgáltatások támogatása, városi sajátosságokra, értékekre alapozott programok kialakítása, helyi igénybevételének elősegítése” című pályázatát. A helyi felhívásnak eddig 17 nyertese van, ők közel 145 millió forint értékben valósítanak meg közösségépítő programokat a megyeszékhelyen. A részletekről sajtótájékoztatón számolt be Zugor Zsuzsanna, a Helyi Akciócsoport és az Echo Innovációs Műhely elnöke és dr. Cser-Palkovics András polgármester.


A 2014-2020-as fejlesztési időszak egyik új eszköze a közösség vezérelt helyi fejlesztés (CLLD), melynek keretében megújulhatnak a közösségi terek, új ifjúsági, művészeti, kulturális és szabadidős programok indulhatnak. A Bartók Béla tér 2019 februárjában indult felújítása a pályázat kulcsprojektje, a többi megvalósuló programelem a soft szolgáltatások közé sorolható.

„Nagyon izgalmas pályázati struktúra a CLLD pályázat: ilyennel az önkormányzat tudomásom szerint korábban nem találkozott. Egyszerre tesz lehetővé infrastrukturális fejlesztéseket, emellett jelentős civil pályázati támogatást is tartalmaz – a kettőt pedig a közösségépítés, a helyi identitás, a lokálpatrióta érzés megerősítése és izgalmas programelemek kötik össze.” – fogalmazott dr. Cser-Palkovics András polgármester. A Bartók Béla tér közműfejlesztési munkálatai a végéhez közelednek, ezután a tér kap egy ideiglenes burkolást, majd a téli időszakot követően a tavaszi jó idővel megkezdődhet a végső burkolat kialakítása, mondta el a polgármester. A közösségi programok megvalósításával, az eszközfejlesztéssel kiegészülő pályázati tapasztalatokat pedig jól fogják tudni hasznosítani a következő, 2021-28 közötti időszakban is: együttműködésre, kooperációra van szükség ahhoz, hogy európai uniós források akár közvetlenül, akár a kormányzaton keresztül Fehérvárra érkezzenek, tette hozzá dr. Cser-Palkovics András.

A TOP-7.1.1-16-2016-00031 számú projekt részeként, a TOP-7.1.1-16-H-031-3 számú helyi felhívásra többek között a székesfehérvári civil szervezetek, vállalkozások, intézmények pályázhattak a helyi identitást, társadalmi összetartást és a helyi közösségeket erősítő programok, tevékenységek megvalósítására. A pályázók olyan projektekkel jelentkezhettek, amelyek hozzájárulnak a székesfehérvári identitás erősítéséhez, közösségi szerepének kibontakoztatásához, a szolgáltató városi funkciók együttműködésen alapuló megerősítéséhez. A konstrukcióra összesen 250 millió forint állt rendelkezésre.

A helyi felhívásra a benyújtási határidőig 44 db pályázat érkezett, jóval nagyobb támogatási összegre, mint ami rendelkezésre áll a programban. Ez is mutatja, mennyire népszerű a fehérváriak körében ez a lehetőség. Jelenleg 17 pályázó rendelkezik támogatói dokumentummal. Zugor Zsuzsanna, a Helyi Akciócsoport és az Echo Innovációs Műhely elnöke elmondta, hogy a pályázók 24 hónap alatt valósíthatják meg a közel száz programot, amelyek között kertmozi-szolgáltatás, családi napok, sportági bemutatók, akadályversenyek Mátyás király meséinek alapján, élőszereplős társasjáték, audiovizuális térélmények megvalósítása okostelefonok segítségével, reneszánsz kori gasztronómiai fesztivál, online középiskolai tablógyűjtemény létrehozása is szerepel – „És ami ezt színesíti: a programok generációk közötti együttműködésben valósulnak meg.”

A támogatott programokról részletes információk találhatók a http://www.albaregiaclld.hu/ oldalon.

 

 

                                  
Szöveg: Fraller Ildikó, Simon Rita

 

 


 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.