Polgármesteri elismerést kapott Dr. Takácsi Nagy József

2019.09.26. 10:19
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. szeptember 26. (csütörtök)
A 90 esztendős főorvos 57 évig dolgozott a kórházban. Galéria
 
 
 
 
A Városházán adott át Polgármesteri Elismerő Emlékérmet Dr. Takácsi Nagy Józsefnek dr. Cser-Palkovics András – köszönetét és elismerését kifejezve az életpályáért. Dr. Altorjay András a találkozón nyújtotta át a nyugalmazott főorvosnak a szenior orvosok összetartozását jelképező Szent Márton Emlékérmet.



Dr. Cser-Palkovics András
polgármester Elismerő Emlékéremmel köszönte meg és ismerte el a 90 éves Dr. Takácsi Nagy Józsefnek az egészségügyi ellátásban végzett több évtizedes áldozatos, lelkiismeretes munkáját. Egy szerény kitüntetés egy nem szerény életpályáért, fogalmazott a polgármester, és nagyrabecsülését, köszönetét fejezte ki a szakmai és nem szakmai közösség nevében egyaránt.

A díjazottnak gratulált Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok, valamint Dr. Altorjay András, a Magyar Orvosi Kamara Székesfehérvári Szervezetének elnöke, aki a Senior Orvosok Találkozójának a kezdeményezője volt – és a mai találkozón Szent Márton Emlékérmet adott át a nyugalmazott főorvosnak, amivel a szenior orvosokhoz fűződő összetartozást, együttérzést fejezik ki. A nyugalmazott főorvos személyes elfoglaltsága miatt nem tudott részt venni a hétvégén rendezett XV. Senior Orvos Találkozón, ezért köszöntötték a Városházán.

A leghosszabb ideig, 57 éven keresztül teljesített szolgálatot Dr. Takácsi Nagy József a kórházban. 1954-ben szerzett diplomát, Székesfehérváron először körzeti orvosként, illetve üzemorvosként, majd 1957-től 1993. évi nyugdíjazásáig a megyei kórház belgyógyászatán dolgozott, 1985-től az osztályvezető főorvosi teendőket is ellátva. Mint diétás vezető szakfőorvos szervezte meg a megyében működő kórházak diétás szolgálatait, vezetőségi tagja volt a Magyar Táplálkozástudományi Társaságnak, és két országos táplálkozástudományi kongresszust is rendezett a városban. Részt vett az egészségügyi szakdolgozói utánpótlás nevelésében, illetve a körzeti orvosok továbbképzésében. Nyugdíjba vonulását követően a kórház szakambulanciáin dolgozott, orvosi teendőket látott el az Országos Papi Otthonban, és a Sárbogárdi Rendelőintézet belgyógyászati szakrendelésén.


A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!




                                           

Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika

 

 

 


 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.