Mórocz Istvánné könyvkötő mester kapta idén a Bory Jenő és Bory Jenőné Emlékérmet

2019.11.09. 12:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. november 9. (szombat)
 
 
 
 
 
Bory Jenő születésének 140. évfordulója alkalmából virágot helyeztek el a mester szobránál és – mint 2006 óta minden esztendőben – átadták a Bory Jenő és Bory Jenőné Emlékérmet, amit idén Mórocz Istvánné könyvkötő mester kapott. A megemlékezésen közreműködtek a Bory Jenő Általános Iskola diákjai. 



„Nagy hálával és tisztelettel gondolunk Bory Jenőre, a család részéről különösen, hiszen megkaptuk a Bory-várat örökségnek. Az ő utolsó gondolata az volt, hogy a vár összetartja a családot, a család pedig működtesse a Bory-várat.” - hangsúlyozta Dr. Ágoston Béláné, Bory Jenő egyik unokájának özvegye, aki hozzátette: „Ez nekünk megtiszteltetés és feladat; igyekszünk a nagyközönség számára is láthatóvá tenni Bory Jenő életművét.” 

„Még gyermek voltam, amikor kiköltöztünk Öreghegyre. Nagyon szerettünk a várban kirándulni, szent borzongással néztük a kardot a fejünk fölött. Nagyon örültem a lehetőségnek, hogy tehetek valamit azért, hogy minél méltóbb körülményeket teremtsünk a Bory-vár környékén is, hiszen magát a várat a család odaadással, szívvel-lélekkel gondozza, az, hogy milyen a környéke, az viszont rajtunk múlik. A teret rendbe hoztuk, járdát építettünk, gondoskodtunk a díszkivilágításról. A következő feladatunk a közlekedési problémák megoldása, hiszen rengetegen látogatnak a Bory-várba, nemcsak Fehérvárról, hanem szerte az országból és külföldről is.” – emelte ki Östör Annamária önkormányzati képviselő. 

A megemlékezésen adták át  a Bory Jenő és Bory Jenőné Emlékérmet, amit idén Mórocz Istvánné kézműves könyvkötő mester kapott. 

Mórocz Istvánné Márta férjével harmincöt esztendeje családi vállalkozásban dolgozik. Többek között egyedi papír, vászon, selyem, bőr és bársony könyvborítókat készítenek. Munkáik megtalálhatók Angliában, Japánban, Amerikában, Franciaországban, a Vatikánban, Magyarország Parlamentjében, közintézményekben és magángyűjteményekben. Munkássága elismeréséül Székesfehérvárért Emlékérmet, Széchenyi-díjat, Táncsics-érmet és Pro Typographia aranyfokozatot is kapott. 

Tizennégy esztendeje készít önzetlenül díszes okleveleket a Bory-vár számára. A Bory család köszönete jeléül részesítette a 2019-es Bory Jenő és Bory Jenőné Emlékérem kitüntetésben. 

Az eseményen részt vett Horváth Miklós Csaba önkormányzati képviselő is.


Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.

Szöveg és fotó: Lugosi Balázs
 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.