2020 januárjában harmadszor is Székesfehérváron rendezik meg az ODP-t

2019.11.12. 12:00
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. november 12. (kedd)
Ma ülésezett a Megyei Diákparlament. Galéria 
 
 
 
 
Ma ülésezett a Fejér Megyei Diákparlament. Mészáros Attila alpolgármester, az ülés levezető elnöke bejelentette, hogy 2020-ban ismét Székesfehérvár rendezi meg az Országos Diákparlamentet. A tanácskozáson a küldöttek beszámolóit követően megválasztották azt a 13 Fejér megyei diákot, akik az ODP-n képviselik majd a megye fiataljainak a véleményét. 


Ülést tartott ma délelőtt a Fejér Megyei Diákparlament. A résztvevő küldötteket és a kísérő pedagógusokat Galambos Zsuzsanna, az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központjának főosztályvezetője köszöntötte.

Mészáros Attila
alpolgármester, az ülés levezető elnöke jelentette be: „2014 és 2017 után 2020-ban is Székesfehérvár adhat otthont az Országos Diákparlamentnek. Ez elismerése annak a munkának, amelyet kilenc évvel ezelőtt elkezdtünk a diákokkal, a diákmunkát segítő pedagógusokkal és az intézményekkel.” A fórum jelentőségéről azt emelte ki, hogy az egyetlen olyan legitim lehetősége a fiataloknak, amikor az oktatásért felelős minisztérium vezetőivel, képviselőivel három napon keresztül egyeztethetnek – akár köznevelési, szakképzési, akár a továbbtanulással, a felsőoktatással kapcsolatos kérdésekkel kapcsolatban. Az ODP legfontosabb feladata és eredménye annak a véleményeket és kéréseket összefoglaló ajánlássornak a megfogalmazása, amelyet az eltelt három évben a 2017-ben megalakult Országos Diáktanács gondozott, minden hónapban egyeztetve a minisztériummal. A levezető elnök példaként említette az ingyenes nyelvvizsga, a Kresz-tanulmányok és a szakképzés változásainak az ügyében elért eredményeket, illetve azt, hogy mégsem lesz kötelező feltétele a továbbtanulásnak a nyelvvizsga.

2020. január 31-e és február 2-a között zajlik majd a következő ODP, 320 fiatal részvételével. A Vörösmarty Színházban a plenáris ülésen számolnak be az elmúlt évek történéseiről, majd négy párhuzamos fórumon tanácskoznak a delegáltak – a köznevelés, a szakképzés, a felsőoktatás és az idegen nyelv oktatásának témáiban. Szombaton a szekcióülések mellett sor kerül a megyei tanácskozások témáinak a feldolgozására, amelyekből összeállítják az ODP-nek azt az ajánlássorát, amit a záró ülésen fogadnak el vasárnap – ismertette a jövő évi programot Mészáros Attila.

A megyei ülésen elsőként a hatvan intézményi küldött beszámolói, észrevételei és felvetései hangzottak el, majd megválasztották azt a 13 diákot, akiket az Országos Diákparlamentre delegálnak, valamint az Országos Diáktanács tagjait.

A delegáltak: Bali Pál István (József Attila Középiskolai Kollégium), Füreder Balázs (Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium), Gebe Evelin (I. István Szakgimnázium); Komáromi Péter (Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium); Molnár Szimonetta Lúcia (Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola), Mosonyi Boglárka (Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma), Oppenauer Petra (Dunaújvárosi SZC Lorántffy Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma), Párkányi Veronika (Ciszterci Szent István Gimnázium), Pesei Karolina (Rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Pleck Dominika (Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium), Tátrai Réka (Vasvári Pál Gimnázium), Török Norbert (Móri Táncsics Mihály Gimnázium) és Varga Réka (Dunaújvárosi SZC Dunaferr Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája).

A delegáltak az Országos Diáktanácsba Molnár Szimonettát, póttagnak pedig Tátrai Rékát választották.

A diákok képviseletében jelen volt Pleck Dominika, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke, illetve Tátrai Réka, az Országos Diáktanács megyei tagja. Az ülésen részt vett Dominó Csaba, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárja, Dr. Kovács Zsoltné, a generációk közötti együttműködés tanácsnoka, a Nemzeti Ifjúsági Tanács képviseletében Nemes László és Taraczközi Anna, valamint a Polgármesteri Hivatal ifjúsági ügyekkel foglalkozó munkatársai.


Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!




Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Molnár Artúr
 
 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.