A klímaváltozásra adott válaszok

2019.12.03. 12:15
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. december 3. (kedd)
Konferenciát rendeztek a Sóstó Látogatóközpontban. Galéria
 
 
 
A különböző szakterületek klímaváltozásra adott megoldásairól, válaszairól rendezett konferenciát a Magyar Önkormányzati Főkertész Szövetség Egyesület és Székesfehérvár Önkormányzata. A város zöld beruházásai mellett a sikeres faültetésről, faápolásról, vízáteresztő burkolatokról és a növényvédelmi problémákról is hangzottak el előadások a szimpóziumon. 



A klímaváltozásra adott válaszok a különböző szakterületeken
címmel rendeztek konferenciát a Sóstó Látogatóközpontban. A rendezvény résztvevőit Kirrné Feicht Ágnes, a Magyar Önkormányzati Főkertész Szövetség Egyesület elnöke köszöntötte.

Székesfehérvárnak a klíma- és környezetvédelemben vállalt felelősségéről megnyitó beszédében dr. Lehrner Zsolt alpolgármester elmondta: „A hosszú távú befektetések jelentőségét mint gazdasági és pénzügyi szakember is hangsúlyozom: annak az eredménye, amit ma többek között a zöldfejlesztésekkel elvégez a város, csak tíz vagy több tíz év múlva mérhető, látható. De a jelennek éppen a múlt felelőtlenségéből fakadó hiányosságai és problémái mutattak rá, hogy a jövő, a jövőnk és a családunk vagy a nagyobb közösségünk jövője a közösségünk kezében van. Az eddigi feladatok és tapasztalatok azt mutatják: a klímavédelem kapcsán az együttműködés, a közös gondolkodás és a cselekvés lehet a kulcs.” Az alpolgármester az együtt gondolkodásra civil kezdeményezésű jógyakorlatok példáit hozta – köztük a 10 millió Fa programot, a jancsárkerti biopiac akcióit, a komposztálásról szervezett Zöld suli konferenciát és az első csomagolásmentes boltot Fehérváron.

Az önkormányzati forrásból és önkormányzati kezdeményezésre indított beruházások közül a Sóstó-rehabilitációról, a köztéri parkok és terek megújításáról, a Virágos Magyarországért és a Fecskebarát Fehérvár programról, a kerékpáros közlekedésfejlesztésről, valamint az égetési tilalom bevezetéséről is szólt. A város terveivel és a folyamatban lévő fejlesztésekkel kapcsolatban pedig többek között a Zichy liget megújítását, a CO2 kibocsátás csökkentése céljából létrehozott együttműködést, az elfogadás alatt lévő 2020-2025 Környezetvédelmi Programot, a jelentős fásítást magában foglaló Zöld Város – Fehérvár Tüdeje program folytatását, valamint a Klímastratégia létrehozása és szemléletformálás Székesfehérváron című, elbírálás alatt lévő pályázatot sorolta fel összefoglalójában.

Bozai István
városgondnok mutatta be a város zöld beruházásaitképekkel is szemléltetve a fejlesztéseket, és kitérve a beruházások megtervezésének a legfontosabb szempontjaira, valamint a működtetés során felmerülő újabb kérdésekre, újabb megoldások szükségességére.

A szakmai rendezvényen előadást tartott Barabits Elemér, az Alsótekeres Faiskola ügyvezető igazgatója, Ócsvári Gábor, a Magyar Faápolók Egyesület alapító tagja, Ambrus Mária Zsófia táj- és kertépítő mérnök, a felvetett témák között pedig a vízáteresztő burkolatok alkalmazása mellett a közterületeken tapasztalt növényvédelmi problémák is felmerültek.


A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!







Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Molnár Artúr

 

 

 

 

 

 


 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Május
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.