Miért éri meg?

2020.02.20. 12:01
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2020. február 20. (csütörtök)
Szakmai fórum a nyugdíjas foglalkozatásról. Galéria
 
 
 
 

„Miért éri meg?” címmel rendezetek szakmai fórumot a nyugdíjas foglalkoztatás előnyeiről a Hiemer-ház házasságkötő termében. A résztvevőket Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntötte, majd a nyugdíjas foglalkoztatás előnyeiről és lehetőségeiről tartottak előadást a szakemberek.

 

Második alkalommal szervezett Székesfehérváron szakmai fórumot a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekvédelmi Szövetsége, amely hét, többségében országosan aktív Nyugdíjas Szövetkezet együttműködésével jött létre több mint két évvel ezelőtt. A Hiemer-házban rendezett eseményen a nyugdíjasok foglalkoztatási lehetőségeiről hallhattak előadásokat a leendő munkavállalók és munkáltatók. 

Lehrner Zsolt, Székesfehérvár alpolgármestere köszöntötte a szakmai fórum résztvevőit. Kiemelte, hogy az elmúlt közel két év tapasztalata azt mutatja, a nyugdíjas szövetkezetek megalakítása jó kezdeményezés volt. A nyugdíjasok foglalkoztatásának kiszélesítése hathatós segítséget nyújt a munkaerőhiány probléma kezelésére. Ez rendkívül fontos, mivel a munkaerő iránti piaci kereslet továbbra is erős. A KSH elmúlt éves összefoglalóját nézve az is kiderült, 2019 harmadik negyedévében Fejér megyében a 15–74 éves népesség 64,9%-a, 209 ezer fő volt gazdaságilag aktív, számuk 1,1%-kal több volt, mint egy évvel korábban. Az aktivitási arány 1,7 százalékponttal meghaladta az országost.  A székesfehérvári kis- és középvállalkozások mellett a multinacionális cégek is komolyan számolnak a nyugdíjas munkavállalókkal, hiszen tettre készek, aktívak. A több évtizedes munkatapasztalatuk, aktív és megbízható hozzáállásuk a munkához mindkét félnek hasznos, tette hozzá az alpolgármester.

A tendencia világszerte azt mutatja, hogy a 65 év felettiek szeretnének még jó körülmények és rugalmas keretek között dolgozni, szeretnének még közösségben lenni, mondta bevezetőjében dr. Réti Mária. A Szövetkezeti Kutatóintézet Nonprofit Kft. munkatársa kiemelte, a szövetkezet olyan társas vállalkozási forma, ahol van foglalkoztatás, van vagyoni, jövedelmi előmenetel, de mellette az emberek személyes közreműködése, a rugalmas lehetőségek, a döntési szabadság és kompetencia rendkívül erőteljesen érződik. A nyugdíjasok foglalkoztatásának kapcsán szólt arról is, hogy a magyar jogalkotás megpróbálta ezt a korcsoportot úgy is helyzetbe hozni: akik mégis úgy gondolják, hogy egyénileg szeretnék a saját életüket rendezni, megtehetik. A munkajogot érintő módosítással jelentős kedvezmények mellett lehetőség nyílt visszamenni egy zárt keretben a foglalkoztatási piacra, vagy éppen megbízási szerződéssel munkát vállalni.

A nyugdíjasok munkavállalásáról részletesen is tájékozódhatnak az érdeklődők a www.kozesz.hu oldalon.

Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.

                                                  
fotó: Simon Erika

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.