On-line gondoskodás

2020.08.12. 12:12
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2020. augusztus 12. (szerda)
 A védőnők munkáját segíti egy új applikáció. Galéria

 

 
 
 
 
 

A védőnők munkáját segíti, a várandósoknak teljes körű információt nyújt az a hamarosan induló digitális szolgáltatás, amelyet szerdán mutattak be Székesfehérváron. A Városháza Díszterme adott otthont annak a fórumnak, amelyen a város és a megye védőnői vettek részt, és mondták el tapasztalataikat. A Femilia digitális védőnő-naplóként és chat-felületként is funkcionál.


A várandósok és védőnők együttműködését segítő applikáció fejlesztéséről folyt szakmai konzultáció ma a Városházán. A „Digitális kommunikáció védőnők és gondozottak között” eseményen a femilia.hu programról kaptak teljes körű tájékoztatást a résztvevők. A megyei és városi védőnői szolgálat szakembereit dr. Cser-Palkovics András köszöntötte. Ez az új digitális lehetőség nagyban segíti majd a védőnők munkáját, akik a várandósgondozás mellett a családok életét követik, és segítik a mindennapjaikat. Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott a veszélyhelyzet idején tanúsított szolgálatért is, amely során a feladat ellátása mellett, ha kellett, lelki támogatást is nyújtottak a védőnők.

Az idén 105 éves magyar védőnői hálózat szakmai közreműködésével indul el a weboldal és egy okostelefonos alkalmazás, amely nagy segítség lesz a kismamák szakszerű segítésében. A szakmai feladatok ellátása mellett egyre erősödik a védőnők egyszemélyes információs központ szerepe, mondta Bábiné Szottfried Gabriella. Az Egészségügyi Szakmai Kollégium Védőnő Tagozatának elnöke arról tájékoztatott, hogy a fejlesztés előtt 3750 kérdőívet küldtek ki a védőnők részére, melyeknek mintegy 75 százaléka visszaérkezett. A beérkezett válaszok több mint 90 százaléka támogatta a védőnői szolgáltatás új szintjét jelentő fejlesztést.

A mai konzultáción Faragó Tibor, a Femilia Netbox Nonprofit Kft. operatív vezetője mutatta be a femilia.hu programot, amely összeköti a várandós kismamákat és a kisgyermekes anyukákat a körzetükhöz tartozó védőnővel. A weboldal és a hozzá kapcsolódó mobiltelefonos applikáció segít abban, hogy a személyes találkozásokon túl, az anyukák a várandóssággal és a gyermekeikkel kapcsolatos kérdéseiket azonnal fel tudják tenni a védőnőnek, és azokra – az online kapcsolatnak köszönhetően – viszonylag gyorsan szakmailag megalapozott választ kapjanak.

A Femilia applikáció különböző tartalmakat szolgáltat a regisztrált védőnőknek és várandósoknak. Az alkalmazásban kiterjedt tájékoztatást kapnak a kismamák állapotukról, ezeket a tartalmakat a Magyar Védőnők Szakmai Szövetsége lektorálja. A rendszerértesítésekben az alkalmazás hetente automatikus tájékoztatást küld a magzat aktuális fejlettségéről, állapotáról, a felmerülő teendőkről. Az alkalmazásba minden keletkezett dokumentumot, leletet feltölthet az édesanya, amit a védőnő is láthat, ezzel is megkönnyítve a kommunikációt.

A védőnők a következő hetekben országszerte több helyszínen, szakmai konzultációkon ismerhetik meg a kezdeményezést, véleményükkel, kérdéseikkel segíthetik az applikáció további fejlesztését.

A konzultáció készült fotók letölthetőek a Galériából.


fotó: Molnár Artúr

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.