60 év a mérnöki pályán

2020.09.17. 16:37
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2020. szeptember 17. (csütörtök) 
Átvette gyémántdiplomáját Sipos Vilmos Székesfehérváron.   Galéria      
 
 
 
 
 
 
Összejövetelt tartott csütörtökön délután az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Mérnök Nyugdíjas Klubja Székesfehérváron. A Lövölde úti szolgáltatóház udvarán rendezett ünnepségen vette át gyémántdiplomáját Sipos Vilmos klubtag, aki 60 éve végzett villamosmérnökként a Budapesti Műszaki Egyetemen.  A város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester gratulált.

Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesületen belül működő Mérnök Nyugdíjas Klub 2007. november 27-én alakult meg 21 taggal. A Dr. Szepes András elnök vezette szervezet jelenleg 47 tagot számlál, akik rendszeresen tartanak összejöveteleket az ARNYE Lövölde utcai szolgáltatóházában. A személyes kapcsolattartáson túl a találkozóknak, közös programoknak szakmai tartalma is van. A klubtagok rendszeresen részt vesznek kirándulásokon, kulturális és szórakoztató programokon, valamint tudományos előadásokon, melyeket meghívott előadók vagy ők maguk tartanak műszaki és természettudományos témákban.

Sipos Vilmos meghatározó tagja a klubnak. 1936. július 19-én született Zámolyon. A második világháború és az azt követő évek sokszor ellentmondásosan, olykor válságosan teltek a családja számára. Az elemi iskola után Budapestre, a Puskás Tivadar Távközlési Technikumba került, itt érettségizett 1955-ben kitűnő eredménnyel, majd adókezelő technikusként Fehérváron, a sóstói rádióállomáson helyezkedett el. Sikeresen felvételizett a Budapesti Műszaki Egyetemre (BME), majd harmadéves korában a honvédség megkereste őt és ösztöndíjas szerződést kínált számára. A diploma megszerzése után főhadnagyi rendfokozattal titkos tanfolyamon vett részt. A Magyar Néphadsereg állományába került, ahol részt vett a honi légvédelem korszerűsítésében. 1991-ben mérnök alezredesi rendfokozattal nyugállományba vonult. Szakmai és más tervező-szervező munkájáért több mint negyven elismerést kapott, ezek közül kiemelkedő a „Haza Szolgálatáért” érdemérem arany fokozatával való többszöri kitüntetés. Ma is büszke a szülőföldjére, melyhez nagyon ragaszkodik.

Sipos Vilmos értékes mérnöki tevekénységét a BME Szenátusa gyémántdiplomával ismerte el, melyet Dr. Szepes András klubelnök adott át számára.

Székesfehérvár városa nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester gratulált Sipos Vilmosnak. Köszöntőjében úgy fogalmazott, ünnep ez a nap egyrészt azért, mert hosszú hónapok óta végre találkozhat a nyugdíjas szervezetek tagjaival. Ünnep másrészt azért, mert a gyémántdiploma az egyéni teljesítményen túl sokat jelent a közösségnek is. „Ha valaki azt csinálja felnőtt korában, amit fiatalként választott, és amit szeret csinálni, akkor a mindennapi munkához kapcsolódó feladatok nem jelentenek terhet. Sipos Vilmos ilyen pályát választott magának, amihez szívből gratulálok.” – fogalmazott a városvezető.

A ma 85 éves Sipos Vilmos meghatódva fogadta a köszöntést. Elmondta: „A gyémántdiploma nem érdem, hanem állapot. 60 esztendő eltelt azóta, hogy kezembe vettem azt, ami a valódi érdem.” Az ünnepségen unokája, klubtagok, pályatársak méltatták munkásságát személyes hangvételű köszöntőkkel és szavalatokkal.   




A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.



 

 

Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Molnár Artúr
 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.