Új számítógépes és internetes hálózat az AMK-n

2020.09.25. 14:02
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2020. szeptember 25. (péntek)
198,4 millió forintos fejlesztés valósult meg a karon. Galéria
 
 
 
 
Megújult a számítógépes és az internetes hálózat az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán. A Felsőoktatási infrastruktúra fejlesztése Székesfehérváron megnevezésű EFOP-projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg, mintegy 198,47 millió forintból. A projektzáró rendezvényt a Geoinformatikai Intézetben tartották. 



Köszöntőjében dr. Cser-Palkovics András polgármester kifejezte: „Minden ilyen típusú közös tájékoztató és bejelentés nemcsak az adott fejlesztésről szól, hanem az együttműködésről az egyetem, a kar és Önkormányzat között. A projekt végén a legfontosabb szereplő az a fiatal, az a hallgató, aki az egyetemre járva szerzi meg azokat a tudáselemeket, amelyekkel mint munkavállaló megállja majd a helyét.” Egyre nagyobb mértékben a digitalizáció, az informatika és az internet fejlődő kihívásai határozzák meg az ehhez szükséges kompetenciákat, ennek az átadása pedig nem működik megfelelő eszközpark, hálózat, infrastruktúra nélkül, fogalmazott. A polgármester köszönetet mondott a pályaorientációt is segítő pályázat véghezvitelében elvégzett munkáért.

Minden projekt új arculatot visz az egyetem életébe, mondta Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora. Az egyetem – talán elsőként az országban – azt a célkitűzést fogalmazta meg, hogy az ipar 4.0 irányába lépjen, és egyedülálló együttműködéssel valósul meg ennek érdekében a duális képzés. Az elköteleződés kiindulópontja, hogy az alapképzést érintő alaptárgyakat tekintve is megfelelő infrastruktúrával találkozzanak a hallgatók – ennek a hátterét biztosította a jelenlegi projekt, tette hozzá.

Ormándi Gabriella
, az ÓE kancellárja, infrastruktúráért felelős vezető kiemelte, hogy jó befektetésbe kezdtek ezzel a projekttel, hiszen az elmúlt év a home office és az online oktatás formáinak a kihívása elé állították az intézményt. Ez a labor is bizonyítéka annak, hogy amennyiben jelenlétet igénylő képzésre van szükség, akkor azt csakis a 21. század színvonalához igazodó, annak megfelelő eszközökkel lehet elvégezni, mind az oktatásban, mind a kutatásban, mondta, majd ismertette a 2017-ben indult projekt legfontosabb elemeit. Három helyszínen a legmodernebb eszközökkel biztosították a WiFi lefedettséget Székesfehérváron (Budai úti, Pirosalma utcai, és hosszúsétatéri épületekben). Korszerű programok futtatására is alkalmas eszközökre cserélték le az elavult számítógép-állományt (251 db PC 13 laborban), továbbá az új generációs tűzfal és aktív hálózati elemek cseréjével 10 Gbps sávszélességű gerinchálózatot és internetkapcsolatot építettek ki. A/2 és A/3 lapolvasókkal fejlesztették a könyvtári eszközparkot, illetve az intézmény 100 db notebookkal gazdagodott. Ezek az eszközök már ebben a tanévben rendelkezésre állnak, többek között az online oktatást is segítve.

Kulcsár Attila
, az ÓE Kancellária Informatikai Osztály alprojektvezetője vetítéssel egybekötött előadásában ismertette a fejlesztés részleteit. A projektzáró sajtótájékoztató végén Prof. Dr. Györök György, az ÓE Alba Regia Műszaki Kar dékánja köszönetet mondott minden közreműködőnek, hogy az informatikai, digitális eszközöket nemcsak használó, hanem oktató kar fejlesztését támogatták.

A rendezvényen részt vett Mészáros Attila alpolgármester, valamint az egyetem, a kar vezetői.


A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!




                                                  

Szöveg: Fraller Ildikó, ÓE AMK
Fotó: Molnár Artúr
 

 

 

 

 

 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Május
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.