Civil Véradás Székesfehérváron

2020.10.06. 16:09
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2020. október 6. (kedd)
Idén második alkalommal
 
 
 
 
 
Az idei évben második alkalommal szervezett Civil Véradást a Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ. A Magyar Vöröskereszttel közösen rendezett eseményen részt vett Molnár Tamás, a környezetvédelmi és civil ügyek tanácsnoka, az esemény fontosságáról pedig dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke beszélt.
 
A Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkársága kezdeményezésére harmadik alkalommal került sor Székesfehérváron a Civil Véradás elnevezésű országos programra. A helyi esemény megszervezésében részt vett a Civil Központ és a Vérellátó Szolgálat.
 
A Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központban tartott programon támogatóként és véradóként is részt vett Molnár Tamás, a környezetvédelmi és civil ügyek tanácsnoka: „Nagyon fontosnak tartom, hogy a társadalmi felelősségvállalás jegyében a véradási akciókban részt vegyenek a civilek. A jelenlegi helyzetben kiemelten fontos, hogy minél több egészséges ember adjon vért. Nagyon remélem, hogy sokakhoz eljutott a Fehérvári Civil Központ felhívása.” A tanácsnok elmondta, hogy a fehérvári civileknek köszönhetően mára rendszeres véradónak mondhatja magát, ugyanis mind az Önkormányzat, mint pedig a Civil Központ által szervezett akciókon részt vesz.
 
A program természetesen az egészségügyi szabályok betartása mellett zajlott: az érkezőknek 1,5-2 méteres védőtávolság mellett maszkot kellett viselniük, minden esetben megmérték a véradók testhőmérsékletét, és mindenki saját tollat kapott a szükséges papírok kitöltéséhez. Dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke elmondta, hogy a három véradó állomást is a kellő távolság betartásával tudták elhelyezni az épületben: „A Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ emeletén egy 120 fő befogadására alkalmas terem is található, itt egymástól elszeparálva, a megfelelő egészségügyi távolságot betartva tudjuk lebonyolítani a mai véradásunkat, amely már a második ebben az évben. Az első alkalommal áprilisban sajnos kevés véradó volt csak jelen, ma azonban az előzetes regisztrációk alapján 40 főt várunk ide, a Rákóczi útra. Úgy gondolom, hogy aki rutinos véradó, őt a vírushelyzet nem fogja távol tartani innen, hiszen belső indíttatásból végzi a társadalomért ezt a hasznos tevékenységet.”
 
A vírushelyzet miatt fontos a véradás folyamatosságának biztosítása: a véradóknak október hónapban számos lehetőségük lesz az életmentő kezdeményezéshez csatlakozni Székesfehérváron is. Október 7-én, szerdán 13 és 18 óra között a Plazma Ponton (Jancsár köz 5.), valamint ugyanezen a napon és október 8-án, csütörtökön 8 és 15 óra között a Székesfehérvári Területi Vérellátóban (Seregélyesi út 3.) lesz lehetőség vért adni. A koronavírus-járvánnyal járó kockázat miatt nem adhat vért az, aki az elmúlt 30 napban külföldön járt.
 
Az Országos Vérellátó Szolgálat közlése szerint a véradás nem jár egészségügyi kockázattal, mivel csak egészséges emberek vehetnek részt rajta, azonban az egészségügyi ellátórendszer szempontjából sokkal nagyobb bajt jelent, ha nincs elég véradó.
 
 
A helyszínen készült képek letölthetők a Galériából.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Szöveg: Torma Kinga Regina
Fotó: Bácskai Gergely
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.