Bobory Zoltán szerzői estje

2021.06.16. 21:05
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2021. június 16. (szerda)
 
 
 
 
 

Az elmúlt időszakban született három új könyvét ismerhették meg az irodalom kedvelői Bobory Zoltán szerzői estjén. A Krisztus király plébánia közösségi házában rendezett eseményen a fehérvári költő két verseskötetét P. Maklári Éva és Andrzej Straszewski, prózakötetét dr. Lukácsy József mutatta be. Az esten Cserta Gábor megzenésített verseket énekelt.

Az Allék és ösvények című könyv bemutatójával kezdődött Bobory Zoltán szerzői estje a Krisztus király plébánia közösségi házában szerda délután. A prózakötet az elmúlt tíz év azon írásait tartalmazza, amelyek többek között a Vörösmarty Társaság által szervezett rendezvényeken, valamint városi, országos és nemzetközi eseményeken hangzott el. Ezekben az írásokban megemlíti azon személyeket, írókat, költőket, művészeket, akik ma már nincsenek közöttük, ám a prózákon keresztül személyiségük, életművük megjelenik és él tovább, emelte ki dr. Lukácsy József közíró, publicista, a Vörösmarty Társaság alelnöke. Mint mondta, ezekben az írásokban az alkotó utat mutatnak nekünk, hogy melyek azok az értékek, amelyekhez ragaszkodnunk kell, és rámutat azokra a jelenségekre, amelyekhez némi kritikával, de mindenképp jobbító szándékkal kell fordulnunk. 

A Nehéz idők jönnek verseskötetet P. Maklári Éva költő, író, a Vár szerkesztője mutatta be. A család-, a haza- és az istenszeretet témakörben született 56, négysoros versben megjelenik a teremtés, az idő és a teremtő is. P. Maklári Éva egy-egy felolvasott négysorost röviden elemzett is a szép számmal megjelent hallgatóság előtt. A két nyelven, magyarul és lengyelül megjelent Ima-Vers-Könyv születéséről, a magyar-lengyel barátság napjáról, valamint az Opole és Székesfehérvár között született és egyre erősödő kapcsolatról Andrzej Straszewski, a Székesfehérvári Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat volt elnöke mesélt. A kötetbemutatókat követően magyarul és lengyelül hangzott el az idén márciusban elhunyt Szersén Gyula, Jászai Mari- és Tolnay Klári-díjas magyar színművész emlékére született vers. A szerzői est Bobory Zoltán Fohász című megzenésített költeményével zárult, amelyet Cserta Gábor adott elő.

A bemutatón készült fotók letölthetőek a Galériából.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.