Köszönet és hála! - fergeteges vígjátékkal ajándékozta meg a mentősöket a Vörösmarty Színház

2021.07.12. 20:46
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2021. július 12. (hétfő) 
Vidámság és öröm a nehéz hónapok után.  Galéria
 
 
 
 
 
 
Ajándék előadással mondott köszönetet a Vörösmarty Színház a mentősöknek hétfőn este. A társulat tagjai a Boeing, Boeing című vígjátékkal fejezték ki hálájukat a szakembereknek, akik emberfeletti teljesítményt nyújtottak a pandémiás időszakban. Az előadás előtt dr. Cser-Palkovics András polgármester, dr. Szikora János, a teátrum igazgatója és Reszegi Imre vezető mentőtiszt köszöntötte a nézőket.

A páratlanul nehéz, embert próbáló hónapok után megérdemelten kapták ajándékba a Vörösmarty Színház ma esti előadását az Országos Mentőszolgálat Közép-dunántúli Regionális Mentőszervezetének Fejér megyei mentődolgozói. A művészek így fejezték ki hálájukat és köszönetüket a szakembereknek, akik kimagasló teljesítményt nyújtottak a koronavírus-járvány mindennapjaiban, és példát mutattak elhivatottságból, emberségből, szolidaritásból.

Az előadás előtt dr. Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott a színházigazgatónak és a társulatnak, hogy felajánlották az estét, ami méltó és szép gesztus a mentősök irányába. Elmondta, hogy tavaly novemberben volt utoljára színházi előadáson, akkor még nem gondolhattuk, hogy hosszú-hosszú hónapok telnek el, míg legközelebb teátrumba vagy moziba mehetünk. Ma már azonban ez lehetséges, újra élettel telt meg a Belváros, tele vannak a teraszok, és jó látni az emberek arcán a vidámságot. A polgármester a városlakók nevében mondott köszönetet a mentősök munkájáért, ami alapjában véve is nehéz szolgálat, azonban az elmúlt másfél évben, különösen a harmadik hullámban rendkívüli és emberfeletti volt. „Az a minimum, hogy ezt a közösségünk különböző formákban megköszönje! Hajtsunk fejet, és mondjuk ki a szót: köszönöm!” – fogalmazott dr. Cser-Palkovics András.

Dr. Szikora János, a Vörösmarty Színház igazgatója arról beszélt, valószínűleg a szülés a fizikailag átélhető egyik legkeményebb emberi fájdalom, amiről a férfiaknak soha nem lesz tudomásuk, csak halvány képzetük. Ez a fájdalom megszűnik egyetlen pillanat alatt, amikor a gyermeket az anyjára teszik. Az asszonyok többé nem emlékeznek, hogy mit éltek át, és ez így van jól. A természet csodálatosan elrendezi mindezt: fájdalommal sújtja az embert, ugyanakkor gondoskodik arról, hogy a fájdalmakat elfelejtsük. „Törölnünk kell bizonyos fájdalmakat, különben nem lehet újra élni, nem lehet újra örülni az életnek! Engedjék meg, hogy ezzel az előadással és a mi eszközeinkkel Önöknek – akik annyi fájdalomnak és szenvedésnek voltak szemtanúi – egy kis segítséget adjunk ahhoz, hogy ismét lehessen örülni az életnek, lehessen vidámnak lenni, és elfelejteni azt, amire nem kell emlékezni! Az életet kell óvni, becsülni, és ebben nagyon fontos forrás az öröm és a vidámság!” 

Reszegi Imre vezető mentőtiszt köszönetét fejezte ki mindazon támogatóknak, akik segítették a mentősök mindennapi munkáját. A legtöbb hálával a bajtársaknak tartoznak, akik nap mint nap, 24 órában dolgoztak, és külön köszönet a hozzátartozóknak, akik ehhez biztosították a hátországot. Reszegi Imre emlékeztetett arra, hogy prof. dr. Bucsi László, a kórház főigazgatója Semmelweis-napi beszédében azt mondta: a mentőszolgálat és a kórház között páratlan kapcsolat alakult ki. „Mi szeretnénk hinni, hogy ez a kapcsolat és az önkormányzattal kialakult baráti kapcsolat továbbra is gyümölcsöző marad, és remélem, hogy együtt folytatjuk a munkát. Egy biztos, a harmadik „felvonásnak” vége!”

A Boeing, Boeing című komédiát július 16-án és 17-én, pénteken és szombaton a nyári színház keretében is bemutatják a Vörösmarty Színházban. Jegyek online vagy személyesen a teátrum jegyirodájában és a Városház téri jegyértékesítő pavilonjában kaphatóak. 



A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

–    Vége


Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika
 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Május
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.