Harmincéves fennállását ünnepelte a PSZ Fejér Megyei Szervezete Nyugdíjas Tagozata

2021.11.26. 08:41
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2021. november 26. (péntek) 
Eötvös József-emlékplakettet kapott a jubiláló szervezet.
 
 
 
 
 
 
Harmincéves fennállását ünnepelte a Pedagógusok Szakszervezete Fejér Megyei Szervezete Nyugdíjas Tagozata. A jeles évforduló tavaly volt, azonban a COVID-járvány miatt egy évvel elhalasztották az eseményt. Az ünnepségen Vargha Tamás államtitkár, a megyeszékhely országgyűlési képviselője és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a szervezetet, illetve Szabó Zsuzsanna, a PSZ elnöke átnyújtotta a tagozat munkáját elismerő Eötvös József-emlékplakettet.

Három évtizednyi, valódi és tartalmas közösségi létet tudhat maga mögött a PSZ Fejér Megyei Szervezete Nyugdíjas Tagozata. Alapítója és első elnöke Sztára György technikatanár volt, 2000-ben a vezetői feladatokat Szendreiné Borszéki Mária tanítónő vette át, majd 2018-tól Zelenák Istvánné vezeti a tagozatot. A tagok havonta általában egy alkalommal találkoznak, utaznak, kirándulnak, városnézést, színházlátogatást szerveznek, részt vesznek városi vetélkedőkön és – ami talán a legfontosabb – törődnek egymással, ápolják személyes kapcsolataikat, látogatják egymást. A közösség megtartó erejének és aktivitásának köszönhető az elmúlt harminc esztendő.

A Tagozat tevékenységét Székesfehérvár mindenkori polgármestere támogatta. A tagok a kezdetektől minden oktatást érintő rendezvényen, fontosabb ünnepen, pedagógusnapon jelen voltak, hozzászólásaikkal aktívan segítették a nyugalmazott kollégák érdekeit szolgáló döntéseket. A szervezet és az Önkormányzat ma is jó kapcsolatot ápol, együttműködve szervezik meg többek között az emlékdiplomák átadását, és a nyugdíjasok szívesen vállalnak „őrséget” a Múzeumok Éjszakája egyes helyszínein.

A Székesfehérváron rendezett jubileumi ünnepség résztvevőit elsőként Vargha Tamás államtitkár, a város országgyűlési képviselője köszöntötte. „Egy jó tanár a diákja életét hosszú-hosszú időre, akár egy egész életre meghatározza. Tudjuk ezt volt diákként, pedagógusként, szülőként, nagyszülőként. Látjuk, hogy a tanárok fantasztikus hatással lehetnek a gyermekeink, unokáink életére, jövőjére. Szeretném ezt a sok szeretetet, figyelmet és a tanítás örömét Önöknek megköszönni!” – fogalmazott a képviselő.

Buch Tibor színművész műsorával ajándékozták meg a jubiláló pedagógusokat, majd Jámbor Ferencné, a PSZ Fejér megyei elnöke tartott vetítettképes beszámolót.

A Nyugdíjas Tagozat 2008 után másodszor részesült az Eötvös József-emlékplakett kitüntetésben, melyet Szabó Zsuzsanna, a PSZ elnöke nyújtott át. Mint mondta, a 2000-ben a Magyar Közoktatás Napja tiszteletére alapított elismerést kaphatják egyrészt az önkormányzatok a partnerségért, az együttműködésért, és ebben Székesfehérvár városa élen jár. Másrészt kitüntetésben részesíthetik az oktatási közösségeket, amelyek példaértékű, folyamatosan magas színvonalú összefogásban működnek, melynek értéke manapság igen felértékelődött.

Székesfehérvár városa és polgármestere, dr. Cser-Palkovics András nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált a szervezetnek. Úgy fogalmazott, nagyon sok székesfehérvári mondhat köszönetet azért, amit útravalóul kapott a pedagógusoktól.  Mint mondta: „Önök a nyugdíjas években sem engedték el egymás kezét, mert fontosnak érzik, hogy a közösségük továbbra is együtt legyen jóban, rosszban. Kívánom, hogy az összetartás, a szeretet legyen meg Önök között.”


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 



 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Varju Zoltán Mihály
 

 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.