Fehérvár köszönti katonáit

2022.05.18. 22:31
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2022. május 18. (szerda)
Topor István ezredes kapta a Sipos Gyula-díjat. Galéria
 
 
 
 
 
 

Ünnepi gálaesttel köszöntötték a városunkban szolgáló katonákat szerdán este a Vörösmarty Színházban, a Magyar Honvédelem napja alkalmából. Az eseményen átadták a Gyuricza Emlékgyűrűt és a Sipos Gyula-díjat is. A város által alapított elismerést Topor István ezredes, a magyarországi NATO Erőket Integráló Elem parancsnoka vehette át.


Két év kényszerszünet után ismét ünnepélyes keretek között, a Vörösmarty Színházban köszöntötte katonáit Székesfehérvár a Magyar Honvédelem napja alkalmából. A Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete és Székesfehérvár Önkormányzata a több mint húsz esztendős hagyományhoz híven a gálaesten köszönte meg a helyőrségben szolgáló katonák áldozatos munkáját, valamint itt adták át a város által alapított díjat és a HTBK elismerését is.

A Honvédség és Társadalom Baráti Körök éppen két évtizede, 2002-ben alapította meg a Szövetség egyik létrehozója, dr. Gyuricza Béla vezérezredes életútjának megőrzésére a róla elnevezett Emlékgyűrűt. Az idei évben dr. Francsics Ottó nyá. rendőr ezredesnek, a HTBK Hevesi Rendőrmúzeum elnökének és dr. Nagy György tanárnak, a sárospataki Baráti Kör elnökének adta át az emlékgyűrűt dr. Varga József nyugállományú ezredes, a Szövetség elnöke és Dr. Görög István nyugállományú ezredes, alelnök.

Az esten ünnepi köszöntöt mondott Székesfehérvár polgármestere. Dr. Cser-Palkovics András kiemelte, hogy az idei esztendő különleges év a város történetében, hiszen Székesfehérvár alapításának 1050. és az Aranybulla kiadásának 800. évfordulójára emlékezünk. A város múltja, jelene és jövője elképzelhetetlen a katonai szervezetek, katonák, családjaik nélkül. Ez az este az ő tiszteletükre szól. „A katonákra minden időben szükség lesz. Békében és kiemelt időszakban egyaránt fontos, hogy a megfelelő felszereléseken túl anyagi és társadalmi megbecsültségük is biztosítva legyen.” Az elmúlt időszakban a magyar katonák bizonyítottak külszolgálatokban, békemissziókban és itthon is egyaránt. Székesfehérvár katonavárosként büszke, hogy nemzetközi szervezetek tagjai is itt állomásoznak, együtt dolgoznak a várossal.

A köszöntőt követően dr. Cser-Palkovics András polgármester átadta a Magyar Királyi 17. Honvéd gyalogezred parancsnokának tiszteletére az Önkormányzat által alapított Sipos Gyula-díjat, amelyet a Közgyűlés egyhangú döntése alapján Topor István ezredesnek ítéltek oda. A méltatásban elhangzott, hogy a  magyarországi NATO Erőket Integráló Elem parancsnoka tartós, kiemelkedő munkájával, helytállásával erősíti a Honvédség tekintélyét és a Honvédségbe vetett bizalmat Székesfehérvár polgáraiban, valamint életvitele, magánélete a katonai hivatáshoz méltó.

Az elismerések átadását követően a Magyar Honvédség Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar gálaműsora következett, amelyben katonai indulók mellett filmzenék, közismert slágerek csendültek fel Fehér Adrienn, Jónás Andrea és Szomor György színművészek előadásában. A zenekarhoz csatlakozott Csóka Péter (gitár), Kovács Gergő (basszusgitár) és Reviczky Balázs (zongora).

Az est tartogatott még meglepetést. A karmester, Ruff Tamás őrnagy Eric Carmen: All By Myself dalát követően a helyőrségi zenekar nevében köszöntötte az ünnepi gálán résztvevő dr. Benkő Tibor ügyvezető honvédelmi minisztert, aki „katonai pályafutása alatt évtizedeken át folyamatos figyelemmel, kellő szigorral és a megfelelő segítséggel látta el a zenekart, követte pályafutását.” A közös munka emlékére egy életfát, valamint egy, a zenekar életéből emlékezetes pillanatokat felidéző fotóösszeállítást adott át dr. Benkő Tibornak.

A Vörösmarty Színházban készült fotók letölthetőek a Galériából.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.