Újra felpezsdül a jogászélet Székesfehérváron

2022.05.20. 11:40
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2022. május 20. (péntek)
 
 
 
 
 

Jogi hivatásrendek szakmai kihívásai a megújult jogi környezetben címmel országos szakmai konferenciának ad otthon a székesfehérvári Városháza. A Székesfehérvári Törvényszék és a Magyar Jogászegylet Fejér Megyei Szervezete közös szervezésében megvalósuló tanácskozásra, amely akkreditált képzési esemény is, nyolc megyéből közel százan érkeztek. A résztvevők a büntető és polgári jogi aktualitások mellett kitekintést kapnak az európai uniós és a hazai joggyakorlatra. A harmadik szekcióban a jogi hivatásrendek szaknyelvi és digitalizációs kihívásairól lesz szó.


A világjárvány a jogászegylet életét is érintette: 2020-ban és 2021-ben is elmaradt az Egylet hagyományos jogásznapja. A szakma képviselői, a Székesfehérvári Törvényszék és a Magyar Jogász Egylet Fejér Megyei Szervezete a hagyományok folytatása érdekében összefogva, első alkalommal szervezett közösen országos szakmai konferenciát. A személyes konzultációt nélkülöző pandémiás időszakot követően nagy érdeklődés mutatkozott a program iránt: nyolc megyéből közel százan jelentkeztek a három szekció hat előadására.

A megjelenteket Székesfehérvár polgármestere köszöntötte. Dr. Cser-Palkovics András örömét fejezte ki, hogy az Aranybulla kiadásának 800. évében folytatódik a hagyomány, és ismét a város ad otthon a Jogászegylet szakmai konzultációjának. „A legnagyobb kihívás ma, azt gondolom, hogy folyamatosan változik minden. Ha van jogos elvárás és kellő kihívás, akkor az éppen az lenne, hogy alkalmazkodva a mindennapok kihívásaihoz, a jogalkotási ütemet egy kicsit megnyugtatva, stabilabb jogi környezetet lehessen kialakítani, hogy legalább pár hét elteljen egy-egy jogszabály újbóli módosításáig. Ehhez a hivatásrendek közötti kapcsolat megerősítésére is szükség lesz, amelynek egyik jó lehetősége ez a konferencia.”

Az országos konferencia tematikájával igyekezett egy olyan széles spektrumot találni, amely a hivatásrendek közül egyre többeket szólít meg. A jelentkezők nagy száma alapján mindez sikerült – emelte ki köszöntőjében dr. Turcsánné dr. Molnár Katalin. A Székesfehérvári Törvényszék elnöke szólt a napi kihívásokról, amelyeket a tanácskozás előadásaiban is hangsúlyoznak. A büntető és polgári jogi aktualitások mellett a résztvevők kitekintést kapnak az európai uniós és a hazai joggyakorlatra. A klasszikus bírósági igazságszolgáltatás kereteit is túllépve mutatnak be az alternatív konfliktuskezelés lehetőségeiből is egy szeletet, és előadás lesz az online térben kötött szerződésekről.

A hagyományokkal bíró, tematikus jogásznapokat követően első alkalommal szervezhettünk akkreditált képzési eseményt – emelte ki dr. Bóka Viktor, Székesfehérvár címzetes főjegyzője, a Magyar Jogász Egylet Fejér Megyei Szervezetének elnöke. Örömét fejezte ki, hogy a pandémiát követően, az összefogásnak köszönhetően folytatódik a szakmai program, és újra felpezsdül a jogászélet Székesfehérváron.

A helyszínen készült fotók letölthetőek a Galériából.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.