Mohai Regina és a 4x100-as váltó is a dobogón

2022.06.27. 12:05
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2022. június 27. (hétfő)

Ezüst- és bronzéremmel, valamint kiváló helyezésekkel tértek haza az ARAK sportolói a 127. Atlétikai Magyar Bajnokságról. 400 méteres gátfutásban Mohai ezüstöt, a férfiak 4x100 méteres stafétája bronzérmet szerzett! A következő napokban az utánpótlás-korúakért szurkolhatunk a nemzetközi versenyeken.

A fehérvári fiatalok nagy elánnal vetették bele magukat a felnőttek elleni versenyzésbe. A csapat nem volt teljes, hiszen többen is a hétközi U18-as válogatott viadalon állnak rajthoz. Az ARAK sprinterei már az első versenynapon döntőztek. 100 méteren Szabó Dániel futamgyőzelemmel hangolt a döntőre, ahova nem kis meglepetésre Csornai János is beverekedte magát. Az ellenszeles fináléban a papírforma igazolódott, Szabó 10.81-gyel ötödik, Csornai 11.13-mal a nyolcadik helyen zárt.

Amíg a vágtázók egy nap alatt eljutottak az éremosztásig, más számokban selejteztek. Megnyerte a selejtezőfutamát 400 gáton Mohai Regina, aki így második idővel kvalifikálta magát a döntőbe. A férfiak távolugró selejtezőjében az idén már 7 méter fölé is ugró Bolla Gergő egyetlen centivel maradt ki a legjobb nyolcból, kilencedik lett. Az egykörös táv síkfutásában Enesei Rita is a döntő reményében térdelt rajgépbe, és 58.62-vel, éppen lecsúszott a kvalifikációról. A férfiak 4x100 méteres váltója érem nélkül nem akart hazatérni Budapestről! A Csornai János, Mészáros Balázs, Szabó Dániel, Blaumann Marcell kvartett végül igen kiélezett küzdelemben, 41.26-tal harmadikként ért célba! Sikerült a meglepetés, boldog bronzérmesekként zárták az első napot.

Mohai Regina a 400 előfutam és döntő között, a rövidebb gátszámban is vállalta a megmérettetést. A bajnokság ilyen rendszerű lebonyolítása óta, ilyenre még nem volt példa! Az előfutamban kiváló eredménnyel, 13.57-es egyéni csúccsal nyitott. A döntőben ezt már nem sikerült felülmúlnia, 13.65-tel a hatodik helyen zárt. A szám győztese, Kozák Luca országos csúccsal, 12.70-nel nyerte a bajnokságot! A félkörös sprintszámban három ARAK-os is vágtázott. A legfiatalabbnak, Mészáros Balázsnak sikerült a legjobban: 21.82-vel sikerült a döntőbe is bekerülnie, ahol a nyolcas pályán két századmásodpercre is megközelítette egyéni csúcsát. A 21.62-es időeredménnyel ráadásul az ötödik helyen ért célba! Csornai János 22.13-mal egyéni csúcsot vágtázott, és ezzel a Legjobb, döntőbe nem kerülő cím birtokosa lett. Tatai Zalán is élete legjobbját futotta, 22.99-cet ért el. Kilencedik pozícióban zárt Enesei Rita 800 méteren is. Végig döntőt érő helyen futott, a hajrában végül öt századmásodpercen múlt a döntőt érő nyolcadik helyezés. Mohai Regina a 400 gát fináléjával zárta a három napos viadalt. Idén először futott 60 másodpercen belül, 59.16-tal ezüstérmet szerzett. Csak öt századra maradt el a tavaly az U20-as EB-n elért egyéni csúcsától. Remélhetőleg idén az U20-as VB-n, Kolumbiában is bizonyíthat, mivel a 61.00-ás nevezési szintet többször is megfutotta. Ráadásul 100 gáton szintén nevezhető.

Az utánpótlás korúak nemzetközi eseményei következnek a sűrű versenyprogramban. Szerdán hazai pályán lép rekortánra az U18-as, négy nemzet válogatott viadalán Langmár Kata, Mészáros Balázs, Trenka Ádám és Kerék Patrik is. Ennek a korosztálynak jövő héten Izraelben, Jeruzsálemben kezdődik az Európa Bajnokság. Két ARAK-os is teljesítette a nevezési szintet, így július 4-7-e között Mészáros Balázsért és Kerék Patrikért szoríthatunk.

A helyszínen készült fotók letölthetőek a Galériából.