Nyílt napot tartott az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara – február 15-ig jelentkezhetnek a diákok

2023.01.16. 12:22
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2023. január 16. (hétfő) 
 
 
 

Nagy érdeklődés mellett rendezte meg nyílt napját az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara a Pirosalma utcai Geoinformatikai Intézetben. A résztvevők megismerkedhettek az intézmény duális képzési rendszerével, beszélgethettek jelenlegi hallgatókkal és oktatókkal is. A diákoknak február 15-ig kell leadniuk a felsőoktatási jelentkezésüket.

 

Átfogó betekintést kaphattak az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának életébe azok a diákok, akik részt vettek az intézmény hétfőn délelőtt megrendezett nyílt napján. A diákok előadásokon és jelenlegi hallgatóktól ismerkedhettek meg többek között az Alba Regia Műszaki Kar öt alapképzésével, a földmérő-földrendező mérnök, a gépészmérnök, a műszaki menedzser, valamint a mérnök informatikus és villamosmérnök szakkal. Szintén tájékoztatót kaphattak az egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának 2023-ban induló székesfehérvári képzéseiről. Az előadásokban hangsúlyozták: az alapképzések a hagyományos mód mellett duális képzésében is elvégezhetőek, így az egyetemen töltött évek alatt a diákok a helyi cégeknél már szerezhetnek szakmai tapasztalatot.

„Székesfehérvár ma az ország egyik legprosperálóbb városa. Számtalan cég, ipari vállalat és szolgáltató centrum működik a városban, ehhez pedig sok tehetséges, diplomás fiatal szükséges.” – kezdte köszöntőjét Mészáros Attila alpolgármester, hangsúlyozva a duális képzések kiemelt szerepét a városban. Ahogy az alpolgármester fogalmazott, az egyetem a helyi vállalatok közreműködésével gyakorlatorientált képzést kínál, így a hallgatók már az első naptól kezdve a legmagasabb elméleti és gyakorlati tudást kapják. Ez a fajta képzés ugyan többet követel a hallgatóktól, hiszen két fronton kell helytállniuk, azonban fontos kiemelni, hogy a duális képzésben résztvevő diákok nagy százaléka a diploma megszerzése után azonnal, teljes állásban is munkába állhat gyakorlati helyén.

Prof. dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja számos előnyét sorolta fel a székesfehérvári továbbtanulásnak: naprakész, 21. századi oktatás, országos szinten is egyedülálló duális képzések, családias közösség. A dékán köszöntőjében kiemelte, hogy ezen tulajdonságok közül mindegyikével rendelkezik az AMK, így bátran ajánlja minden pályaválasztás előtt álló fiatalnak. A hitelesség érdekében hozzátette: első diplomáját ő is Székesfehérváron szerezte meg.

Dr. habil. Garai-Fodor Mónika, a Keleti Károly Gazdasági Kar dékánja arról beszélt, kiváló lehetőség az oktatási portfólió és a várossal való együttműködés bővítésére az, hogy a Keleti Károly Gazdasági Kar számos képzése immár Székesfehérváron is elérhető a diákoknak. „Azok a képzések, melyeket kínálni tudunk, nagyszerű kiegészítői akár a műszaki képzéseknek, de önállóan is megállják a helyüket.” – zárta beszédét a dékán.

Az Alba Regia Műszaki Karon elérhető, duális és hagyományos formában is elvégezhető alapképzésekről további információkat tudhatnak meg a kar honlapján. A felvételi jelentkezéssel kapcsolatos általános információkat a felvi.hu felületén érhetik el.

Az eseményen készült képeinket Galériánkból letölthetik.

-VÉGE-

Fotó: Simon Erika
Szöveg: Józsa Dávid

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.