Központban a családbarát szemlélet a Grundfos-nál

2023.04.26. 13:10
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2023. április 26. (szerda) 
 
 

Szerdán reggel a családbarát munkahelyi környezetről és annak közösségformáló erejéről tartottak előadást a Grundfos Magyarország Gyártó Kft-nél. A cég 2018 óta minősített családbarát vállalat, országos szinten is élen jár ezen szemlélet alkalmazásában. A program keretében bemutatták a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány Balansz Programját és a Grundfos jógyakorlatait is.

A családbarát szemléletről hallhattak szerdán reggel a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. előadótermében a székesfehérvári piaci szereplők képviselői. A vállalati világban az elmúlt évtizedben bebizonyosodott, hogy a munkavállalók számára kiemelten a fontos, mennyire támogató és családbarát egy munkahely. A Grundfos 2018-ban lett minősített családbarát vállalat, 2019 óta pedig mentorvállalatként szorosan együttműködik a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvánnyal, akikkel együtt aktívan részt vesznek a vállalati kultúra családbaráttá alakításában. Ennek jegyében rendezték meg A családbarát szemlélet közösségformáló ereje rendezvényt, melynek során a gazdasági szereplők képviselői szakemberektől kérdezhettek, valamint megoszthatták saját tapasztalataikat.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében a székesfehérvári gazdasági szereplők fontosságát emelte ki. Ahogy fogalmazott, az ipar önmagában nem vállalkozásokat jelent, hanem azt a több tízezer embert, aki a gazdaságban nap mint nap dolgozik. „Ez az alkalom ezeknek az embereknek a mindennapjairól szól, és nem mindegy, hogy amikor ők a munkahelyükön vannak, hogyan érzik magukat. Fontos, hogy egy munkahely a szakmai kihívás mellett feltöltődést és stabilitást is jelentsen.” – fogalmazott a munkavállalók érdekeiről a városvezető, majd hozzátette: az új generációk munkaerőpiacra lépésével még fontosabb, hogy egy vállalatnál családbarát, otthonos környezet alakuljon ki. Mint elhangzott, a fiatalok ott fognak élni és dolgozni, ahol jól érzik magukat, így a székesfehérvári cégeknek globális szinten kell versenyezniük a munkaerőért. A polgármester elmondta, az Önkormányzat több mint 4000 embert foglalkoztat a városban, így a tanácskozáson elhangzó jógyakorlatok akár a közigazgatásban is előkerülhetnek.

A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány vezetője, Ujvári Enikő több mint egy évtizede, 2012-ben tette le a Balansz Program alapjait. A program a munka-magánélet egyensúlyt, a munkáltató és a munkavállaló közötti empatikus, családbarát kapcsolatot hivatott segíteni. A Balansz közössége ma már több mint 600 aktív vállalatot számlál, így közel 110.000 munkavállaló és családja életét teszi könnyebbé. „Tudomásunk szerint a Balansz Program az első olyan civil megmozdulás, ami a munkaerőpiacot célozta meg a munka-magánélet témájával, illetve a családbarát gyakorlatokkal akkor, amikor még ez nem volt ennyire egyértelmű.” – idézte fel a kezdeteket Ujvári Enikő. A vezető kiemelte a Grundfos szerepét a Balansz Programban, hiszen a cég mentorvállalatként segíti mind az alapítvány, mind a programhoz csatlakozó vállalatok munkáját a szemlelétformálásban. Ujvári Enikő szerint a közösségépítés és a jógyakorlatok megosztása a versenyszférában is működőképes, ennek érdekében olyan közös nevezőket kellett találniuk a cégeknek, mint például egymás munkájának elismerése. A Három Királyfi, Három Királylány vezetője elmondta, hogy tapasztalata szerint sokat fejlődött vállalatok családbarát hozzáállása az elmúlt évtizedben.

A Grundfos már a Balansz Program előtt is aktívan dolgozott a családbarát munkahelyi környezet megteremtéséért, a programhoz való csatlakozással azonban szervezett keretek között tehetik mindezt – emelte ki a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. ügyvezető-igazgatója Udvar Csaba. A vállalat nem csak a saját közösségében, hanem a Balanszhoz csatlakozó cégekkel is aktív kapcsolatot ápol, rendszeresen osztják meg tapasztalataikat, új módszereiket. Udvar Csaba arról beszélt, a legnagyobb kihívás az, hogy ezeket a megoldásokat a céges kultúrába is beillesszék. A hétköznapok színesítése érdekében rendszeresen szerveznek rekreációs programokat, családi napokat és részt vesznek a városi aktivitásokban is. Ahogy az ügyvezető igazgató fogalmazott, a céljuk az, hogy jó érzés legyen a Grundfosnál dolgozni – és ezt a munkavállalóik közül mindenki saját maga is így tapasztalja meg.

 

Az eseményen készült fotóinkat Galériánkból letölthetik.

 

-VÉGE- 

Fotó: Varju Zoltán Mihály
Szöveg: Józsa Dávid

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Május
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.