A Nemzetközi Fuvolaversenyen második helyezést elért Menyhárt Esztert köszöntötték a Városházán

2023.10.16. 16:52
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2023. október 16. (hétfő) 
 
 
 

Szeptemberben a Pozsonyban rendezett Nemzetközi Fuvolaversenyen második helyezést ért el a 30 év alattiak kategóriájában Menyhárt Eszter, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze. A fiatal zenész hétfőn délután a Városházán tett látogatást, ahol dr. Cser-Palkovics András polgármester gratulált neki a sikerhez.

Menyhárt Eszter második helyezést ért el a pozsonyi Nemzetközi Fuvolaversenyen szeptemberben. A két éve a Liszt Ferenc Zeneakadémián végzett fiatal zenész a 30 év alattiak kategóriájában érte el a dobogó második fokát. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar művésze 19 indulóval, honfitársain túl többek között Ukrajnából, Dániából, Hollandiából, Csehországból, Japánból és Németországból érkezett művészekkel mérhette össze tudását a II-es kategóriában. A produkciókat hét tagú nemzetközi zsűri értékelte, a döntősök pedig a Szlovák Rádió Szimfonikus Zenekarával léphettek fel. Menyhárt Eszter ezüstoklevelet elnyert előadását ide kattintva láthatják.

Menyhárt Esztert és Ruff Tamást, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar igazgatóját hétfőn délután dr. Cser-Palkovics András polgármester és Lehrner Zsolt alpolgármester fogadta a Városházán. A polgármester gratulált a sikerhez és elmondta: Menyhárt Eszter története is jól jelzi, hogy ha a tehetség és a szorgalom párosul, abból mindig remek eredmények születnek.

Menyhárt Eszter négyéves korában ismerkedett meg a hangszerekkel, amikor egy bazárban szemet vetett egy rózsaszín furulyára, a szülei pedig azzal a feltétellel vásárolták meg neki, hogy megtanul rajta játszani. A tudást gyorsan elsajátította, így gyorsan kiderült, hogy a jakabszállási fiatal lánynak van tehetsége a zenéhez. A kecskeméti Kodály Zoltán Ének-Zenei Iskolában töltött évek után a Liszt Ferenc Zeneakadémián diplomázott, 2019 óta tagja az Alba Regia Szimfonikus Zenekarnak. Saját bevallása szerint a szlovákiai versenyre – amire 4 hónapon keresztül napi 4-6 órát gyakorolt – a legnehezebb műveket választotta ki, majd a döntőben az is nehezítette a dolgát, hogy véletlenül leverte a kottát, így a mű hátralévő részét fejből kellett játszania. „Abszolút elégedett vagyok az eredménnyel. Nagy élményt jelentett feszegetni a határokat.” – fogalmazott Menyhárt Eszter, akinek már a következő versenyre is megvannak a tervei: a finnországi Tamperében a világ leghíresebb fuvolásaiból álló zsűri előtt szeretne bizonyítani.

Az eseményen készült fotóinkat Galériánkból letölthetik.

-VÉGE-

Fotó: Ostorházi Helga
Szöveg: Józsa Dávid

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Május
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.