Székesfehérvár közbiztonságáért végzett kiemelkedő munkájáért Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vehetett át Horváth Zoltán rendőr alezredes

2024.09.27. 08:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. szeptember 27. (péntek)
 
 
 
 
Székesfehérvár közbiztonságáért végzett kiemelkedő tevékenységéért Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vehetett át csütörtökön Horváth Zoltán rendőr alezredes, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság korábbi megbízott vezetője. A rendőr alezredest dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző fogadta a Városházán.
 
 
 
Székesfehérvár közbiztonságát mintegy két évtizeden át szolgálta különböző pozíciókban Horváth Zoltán rendőr alezredes, aki 2023 márciusától 2024 augusztusáig megbízott városi rendőrkapitányként dolgozott a város nyugalmáért, a lakók biztonságérzetéért. Magas szintű szolgálatának visszaigazolása, áldozatos munkájáért mondott köszönet az a Polgármesteri Elismerő Emlékérem, amelyet csütörtök délután adott át számára dr. Cser-Palkovics András polgármester. A találkozón részt vett dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző is. A hivatalos alkalom aztán hamar egy baráti beszélgetéssé kerekedett, ahol természetesen nemcsak a bűncselekményekről és a rendőrség tennivalóiról, hanem Székesfehérvár élhetőségéről és a korábbi megbízott rendőrkapitány jövőbeli terveiről is szó esett.
 
Horváth Zoltán rendőri pályafutása a rendszerváltás környékén, 1990-ben kezdődött Pakson, később a Dunaföldvári Rendőrkapitányságra került, majd a Simontornyai Rendőrőrs parancsnokhelyettesi, aztán parancsnoki feladatait látta el.
 
„1997-ben aztán úgy döntöttem, elmegyek világot látni. Leszereltem, de hét év kihagyás után a sors, a nagy rendező mégiscsak úgy hozta, hogy 2003-ban újra rendőri egyenruhát öltöttem: Székesfehérváron kezdtem el dolgozni nyomozóként. Gyakorlatilag a nulláról kezdtem, beosztott nyomozóként jártam a várost, de úgy látszik, az általam végzett munka minőségén megakadt a szeme a vezetőknek, így a ranglétrát végigjárva 2012-ben a Bűnügyi Osztály osztályvezetője, egyben a székesfehérvári rendőrkapitányság megbízott vezetőhelyettese lettem.” – elevenítette fel Horváth Zoltán, akit 2023 márciusában bíztak meg a Székesfehérvári Rendőrkapitányság vezetésével.
 
Kérdésünkre, miszerint miben más a bűnügyi helyzet Székesfehérváron a két évtizeddel korábbi állapotokhoz képest, az alezredes úgy fogalmazott: „Teljesen más. A kétezres évek elején volt olyan nap, hogy négy-öt autót törtek fel az autómagnók, aztán a CD-lejátszók miatt. Az ilyen fajta feltörések szinte megszűntek, ugyanígy a rablások, például a bolti kirakatbetörések száma is nagyságrendekkel kisebb a két évtizeddel ezelőttihez képest. Az online térben zajló bűncselekmények elleni harc viszont mostanra hatalmas kihívást jelent nemcsak a rendőrségnek, hanem az egész társadalomnak. Szükség van arra, hogy a nagymamák, nagypapák figyelmét felhívjuk arra, hogy a bűnözők egyre rafináltabb módszerekkel próbálnak pénzt kicsalni tőlünk. Ebben a felvilágosító munkában pedig az unokáknak is segíteniük kell!”
 
A kérdésre, hogy mire a legbüszkébb eddigi pályafutására visszanézve, tömör és egyértelmű választ kaptunk: „Arra, hogy Székesfehérvár rendőrkapitánya lehettem! Nagyon szeretek itt élni, Fehérvár ugyanis nagyon élhető város, és én hiszek abban, hogy ha ennek az okait megnézzük, a sok mozaikdarab között ott találjuk a rendőrséget, a rendőri fellépés, az odafigyelés, de ha kell, a szankcionálás hatását is. És persze ott van a mozaikok között a polgármester, az itt működő erős cégek, a jól működő hivatal is.”
 
Horváth Zoltán nem köszön el Fehérvártól, Fejér vármegyétől, hiszen a vármegyei rendőrfőkapitányt tanácsadóként segítve hasznosítja azt a sokrétű tudást, amit az évtizedek alatt, a ranglétra minden fokát végigjárva összegyűjtött.
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Október
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.