Vár a Bástya! – diákok ismerkedtek a szociális és gyermekjóléti szektorral az Alba Bástyában

2024.11.13. 16:00
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. november 13. (szerda) 
 
 
 
 
 
 
 
Vár a Bástya! címmel szerveztek ma úgynevezett szociosétát diákok számára az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban, a szociális munka napja alkalmából. A fiatalok megismerkedtek a szociális ellátórendszerrel, a szolgáltatásokkal, a munkatársakkal, a szektorban rejlő továbbtanulási, képzési, munkavállalási lehetőségekkel. A programhoz több együttműködő intézmény, szervezet kapcsolódott és mutatta be tevékenységét az érdeklődőknek.


Fehérváron tanuló középiskolások és a Kodolányi János Egyetem hallgatói vettek részt a programon, melyben az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központhoz csatlakozott a Fejér Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ, a Változás Mentálhigiénés Egyesület, az EGÉSZSÉGDOKK Alapítvány, a RÉV Szenvedélybeteg Segítő Alapítvány, a Wichern Alapítvány - Tranzit Szolgálat és a SZÉNA Egyesület a Családokért. A szervezetek, intézmények elfoglalták az Alba Bástya épületének egy-egy helyiségét, a diákok pedig szobáról szobára sétálva beszélgethettek a munkatársakkal, hogy képest kapjanak a székesfehérvári szociális védőháló szereplőiről, mindennapi munkájáról.

A szociális szektor csak úgy lehet sikeres, ha annak szereplői támogatják egymást a minél hatékonyabb feladatellátásban, az emberek megsegítésében. A csütörtöki esemény is az összefogáson alapult – hangzott el a megnyitón.

Tisztl Henrik, az Alba Bástya intézményvezetője elmondta, a céljuk az volt, hogy transzparenssé, azaz nyitottá tegyék az érdeklődők számára a központjukat és az együttműködő partnereket egyaránt. „A szociális szakmát csak közösen tudjuk jól csinálni! A fenntartó, az egyetem, az önkormányzati intézmények és a civil szervezetek munkája mind-mind szükséges ahhoz, hogy közösen tudjunk utakat, lehetőségeket, segítséget nyújtani azoknak, akiknek erre szükségük van.” – fogalmazott Tisztl Henrik, és köszönetet mondott a csatlakozott partnereknek.

Székesfehérvár Önkormányzata nevében Mészáros Attila alpolgármester vett részt a programon. A szociális munka napja kapcsán köszönetét fejezte ki minden olyan önkormányzati, egyházi és magánintézménynek, civil szervezetnek, amely nap mint nap végzi áldozatos munkáját. „Székesfehérvár nagyon büszke lehet arra az együttműködésre, amely az intézmények és a szervezetek között kialakult az elmúlt években. Mindenki maximális odaadással, figyelemmel és lelkiséggel látja el a feladatát.” – fogalmazott, majd hozzátette, fenntartóként az Önkormányzat igyekszik minden feltételt, támogatást biztosítani. Nagyon fontos partner a Kodolányi János Egyetem, amely komoly szerepet vállal a szakemberek képzésében, utánpótlásában. Fontos, hogy bevonják a szektorba a fiatalokat, akik megtalálják itt az útjukat - hangsúlyozta.

Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely – SZETA elnöke szintén arról beszélt, hogy a szociális munka nagyon összetett csapatmunka, a szektor szereplői közötti együttműködésen alapul. Ennek hiányában a szociális védőháló „lyukassá válna” és a segítségre szorulók kiesnének, kiszorulnának az ellátórendszerből. Az együttműködés, az összefogás az, ami ezt megakadályozza. A szociális terület azonban nem csak szervezett keretek között működik, nem csak az intézményekben lehet jót tenni, segíteni egymásnak. Az apró, kisebb segítségnyújtás, az odafigyelés is nagyon sokat jelent a mindennapokban – hívta fel a figyelmet Zugor Zsuzsanna.

A megnyitót követően a résztvevők az egyes állomásokon megismerkedtek az intézményekkel, szervezetekkel, majd játékos pontgyűjtő csapatversennyel és kerekasztal-beszélgetéssel zárult a program.

 

 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.


 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika 



 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.