Átadták az „Alba Regia” tanulmányi ösztöndíjakat

2024.11.25. 16:15
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. november 25. (hétfő)
Ebben a félévben összesen 58 egyetemistát és középiskolást támogat a város. Galéria

 
 
 
 
 
 
 
 
Az idei tanév első félévében 58 hallgatót és diákot támogat Székesfehérvár Önkormányzata az „Alba Regia” Felsőoktatási, Felsőoktatási Hallgatói Tanács, illetve Tanulmányi és Szakmai Verseny tanulmányi ösztöndíjjal. A Városháza Dísztermében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte hétfőn délután azokat a középiskolásokat és a felsőoktatásban tanuló hallgatókat, akik sikeresen pályáztak.


Székesfehérvár Önkormányzata kiemelt feladatának tekinti a diákság támogatását, tanulmányainak segítését és annak motiválását, hogy minél több fiatal maradjon a városban. Ennek érdekében egyre több lehetőséget biztosít a fehérvári diákok tanulmányi előmeneteléhez mind a középiskolai oktatás, mind a felsőoktatás terén. A város közgyűlése által alapított „Alba Regia” tanulmányi ösztöndíj a székesfehérvári képzési helyszínnel rendelkező felsőfokú oktatási intézmények hallgatóit, valamint meghatározott székesfehérvári középiskolák tanulóit támogatja. A 2024/2025-ös tanév 1. félévére vonatkozóan meghirdetett Alba Regia Felsőoktatási Ösztöndíjra, az Alba Regia Felsőoktatási Hallgatói Tanács Ösztöndíjra, és az idei évben meghirdetett Alba Regia Tanulmányi és Szakmai Verseny Ösztöndíjra szeptember 25-ig lehetett pályázatot benyújtani.

A díjazottakat dr. Cser-Palkovics András köszöntötte a Városháza Dísztermében. Ez az ösztöndíj nemcsak egy támogatás, hanem jól megérdemelt eredménye a tanulmányokba fektetett munkának – hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere. Az egyik legfontosabb célkitűzésünk, hogy a fiatalokat úgy segítsük, támogassuk, hogy ezáltal is érezzék: ők fontosak a városnak, annak a felsőoktatási intézménynek vagy középiskolának, ahova járnak, és fontosak a város közösségének is. „Nem titkolt célunk az, hogy miközben segítjük a tudáshoz, a tanulmányokhoz szükséges hátteret, közben rávegyük a fiatalokat arra, hogy hosszú távon is ebben a városban gondolkodjanak. Itt tanuljanak tovább, itt kezdjenek el dolgozni. Velük közös szövetségben szeretnénk ezt a várost működtetni és fejleszteni, és szeretnénk majd ezt a stafétát egyszer át is adni a mai fiataloknak, és azt elérni, hogy akár olyanok is majd egyszer ennek a városnak a közügyeit intézzék, akik annak idején egyszer Alba Regia ösztöndíjasai voltak.” – mondta a polgármester.

A köszöntőt követően Michael Buble, Ray Charles és Bill Withers egy-egy dalát énekelte el Szabó Roland László, a Kodolányi János Egyetem jazzének szakos hallgatója, majd az ösztöndíjakról szóló oklevelet dr. Cser-Palkovics András polgármester, Mészáros Attila alpolgármester és Fűrész István, az Ösztöndíj Munkacsoport vezetője adta át.

A felsőfokú alapképzésben résztvevő egyetemi hallgatók közül az első féléven 44 hallgató, a mesterképzésben résztvevő egyetemi hallgatók közül 6 fő, a Székesfehérvári Felsőoktatási Hallgatói Tanács Tagjai közül 5 fő, valamint Alba Regia Tanulmányi és Szakmai Versenyen 1-10 helyezést elért tanulók közül összesen 3 fő nyerte el a támogatást. Így a 2024/2025-ös tanév I. félévében ezekben a kategóriákban összesen 58 nyertes pályázat született. Az egyetemi hallgatók 100 000 forintot, a hallgatói tanács tagjai 40 000 forintot, míg a tanulmányi és szakmai verseny ösztöndíjasai – tanévenként egy alkalommal, az elért helyezéstől függően – 25 000 Ft és 50 000 Ft összegű ösztöndíjban részesültek.

Az átadáson készült fotók letölthetőek a Galériából.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.