Minden eddiginél több versenyző áll rajthoz az idei TESZ Futáson

2025.06.03. 12:24
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2025. június 3. (kedd)

 
 
 
 
 
 
 
Immár 14. alkalommal rendezi meg az Alba Regia Atlétikai Klub a Depónia Nonprofit Kft-vel és Székesfehérvár Önkormányzatával közösen a Tiszta, Egészséges Székesfehérvárért futóversenyt. A június 9-i rendezvényről szóló sajtótájékoztatón elhangzott: minden eddiginél többen neveztek a város egyik legnépszerűbb tömegsportrendezvényére.
 
„A város és az ARAK közös kezdeményezéseként, Székesfehérvár Egészségfejlesztési Tervével egyidőben indult útjára immár 14 évvel ezelőtt a TESZ Futás, ami mérföldkő volt a város életében.” – fogalmazott a sportos rendezvényt felvezető sajtótájékoztatón Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok, aki annak idején maga is ezen a rendezvényen kapott kedvet a futáshoz, ami azóta az életének részévé vált. Megköszönte a szervezőknek, hogy idén is életre hívták a sportos rendezvényt, amelyet a város Önkormányzata folyamatosan támogat. Hangsúlyozta, egyre bővül a résztvevők köre: profik, amatőr futók, fiatalok, felnőttek jönnek a jó hangulatú futásra, népszerűsítve ezzel az egészséges életmódot.
 
A Depónia Nonprofit Kft. ügyvezetője, Steigerwald Tibor megköszönte Hirt Károly korábbi ARAK-elnök együttműködését, és örömét fejezte ki, hogy Tölgyesi Elődnek köszönhetően generációkon átívelően is folytatódhat a közös munka. „Az idén is pünkösdhétfőn tartjuk a Tiszta, Egészséges Székesfehérvárért futóversenyt, amely valójában a környezetvédelmi világnaphoz kapcsolódik.” – tette hozzá az ügyvezető, aki arra az újdonságra is felhívta a figyelmet, hogy a DEPÓNIA futásra érkezőktől azt kérik, immár ne összetaposva adják át a nevezést jelentő italospalackokat (!), hiszen a visszaváltható pet-palackokat külön gyűjtik a szervezők, és a befolyt összeget kiegészítve az iskolák díjazására fordítják. Az első 1000 jelentkező ajándék pólót kap, illetve fontos, hogy az egykörös, 1,6 km-es távon kicsik és nagyok egyaránt közösen kocoghatnak. A DEPÓNIA futásra 16.00-tól lehet jelentkezni a Panorama Offices előtt, ahol a futók felajánlhatják teljesítményüket a kedvenc iskolájuknak. A hat legaktívabb iskola összesen 450.000 Ft ajándékutalványt kap.
 
Tölgyesi Előd, az ARAK elnöke arra buzdította a székesfehérváriakat, minél többen jöjjenek el június 9-én: először az egyéniben és váltóban futók rajtolnak el 17.00 órakor, majd 18.30-kor indul a DEPÓNIA futás mezőnye. Az ARAK elnöke bejelentette, a versenykategóriában az összes nevezés elkelt, így idén rekordszámú futó vág neki a 4,8 km és a 11,2 km-es távoknak. Mivel várhatóan nyári meleg lesz, fontos, hogy lehetőleg minden résztevő hozzon magával kulacsot, amit a rendezők hűvös ásványvízzel töltenek majd meg, így a környezettudatosság jegyében a műanyag palackok száma sem növekszik. A rendezvényhez kapcsolódóan 14.00 és 20.00 óra között a Várkörúton (az Országzászló tértől a Petőfi utcáig) és a Rákóczi utcán (a Várkörút és a József Attila utca között) forgalomkorlátozás várható. A buszok módosított útvonala és a forgalmi rend változásai az arakatletika.hu/tesz oldalon megtalálhatóak.
 
A 14. TESZ futás ismét az Aktív Magyarország programjai között szerepel, mozgó sportlaborral, egészségügyi tanácsadással is várják a szakemberek a résztvevőket.
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.