2025.06.06. 13:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2025. június 6. (péntek)
Az Önkéntesek hete rendezvénysorozat záró eseményeként díjazták pénteken azokat az önkénteseket, akik az elmúlt évben a legtöbb segítséget nyújtották, illetve a legjobb programokat szervezték a civil szervezeteknek és a rászorulóknak. A díjakat dr. Zugor Zsuzsanna, a Fejér Vármegyei Civil Szolgáltató Központ szakmai vezetője és Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere adta át.
A Fejér Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ és Székesfehérvár Önkormányzata közös szervezésében írták ki a „Székesfehérvár legjobb Önkéntese és közösségi szolgálatos programja" elnevezésű pályázatot, amelynek ünnepélyes díjátadóját és a hozzá kapcsolódó tablókiállítást pénteken délelőtt rendezték meg a Fejér Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ előtt. A megjelenteket Rózsás Ildikó, a program szakmai megvalósítója köszöntötte, majd Róth Péter alpolgármester osztotta meg gondolatait.
„Az önkéntesek a közösséget szolgálva saját szabadidejükből áldoznak arra, hogy embertársaikat segítsék, legyen szó akár kulturális programok szervezéséről, hagyományok ápolásáról, rászorulók segítéséről vagy idősgondozásról. Számtalan olyan terület van, ahol segítenek, hogy napjaink szebbek legyenek, köszönet ezért nekik!” – emelte ki Róth Péter, örömét kifejezve, hogy most az ő munkájuk részesül elismerésben. „Minden ember számára példák ők, s külön öröm, hogy ezúttal egy fiatal is kap díjat. Arra kérek mindenkit, keresse meg azt a helyet, ahol részt vehet a közösség szolgálatában, a maga helyén, a maga módján. A díjazottaknak pedig szívből gratulálok!” – mondta Székesfehérvár alpolgármestere.
Dr. Zugor Zsuzsanna, a Fejér Vármegyei Civil Szolgáltató Központ szakmai vezetője köszöntőjében kiemelte, ez a hét az önkéntes szervezetekről, az ő értékteremtő munkájukról, társadalmi szerepük elismeréséről szól. A mai nap a valódi összefogást, a közös célok elérését is szimbolizálja, hiszen az önkéntes munka nem csupán a segítségnyújtást jelenti, hanem a közösségépítést és a társadalmi felelősségvállalást is. Hozzátette, a tablókiállítás célja, hogy bemutassa azokat a civil szervezeteket és jelöltjeiket, akik részt vettek a pályázatban és példamutató önkéntes vagy közösségi szolgálatot végeznek Székesfehérváron. Célja továbbá, hogy ráirányítsa a figyelmet az önkéntesség fontosságára, ösztönözze a társadalmi felelősségvállalást, és méltó módon ünnepelje meg a civil közösségek által végzett elhivatott munkát. A kiállított tablók képet adnak a város civil életének sokszínűségéről, az aktív szereplők munkájáról, elkötelezettségéről és társadalmi hatásáról. Dr. Zugor Zsuzsanna megköszönte az önkéntesek és az önkéntes szervezetek munkáját, valamint Székesfehérvár polgármesterének, illetve az Önkormányzatnak azt a támogatást, amelyet már többedik éve nyújt a rendezvénysorozathoz.
Az ünnepség keretében díjazták azokat az önkénteseket és közösségi szolgálatos programokat, akik, illetve amelyek tevékenységükkel kiemelkedő módon járultak hozzá a város közösségi életéhez. A Székesfehérvár legjobb önkéntese címet Szigl Barnabás Zsombor (Tálos Edit Alapítvány), Bárány István (V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület), valamint Bartha László (Fehérvári Táncszövetség) nyerte el. A Székesfehérvári SZC I. István Technikum 11. évfolyamos diákja, Szigl Barnabás közösségi szolgálatát már a középiskola elején teljesítette, jelenleg pedig a Tálos Edit Alapítvány munkáját segíti, eseményeiket fotózza lelkesen és fáradhatatlanul, miközben más fiatal éppen a szabadidejét tölti. Bárány István, V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület tagja, a Székesfehérvári és Erdélyi Bukógalambokat Tenyésztők Fajtaklubjának elnöke, aki évtizedek óta része a város közéleti, civil rendezvényeinek, példamutató segítőkészsége pedig legendás. Bartha László, a Fehérvári Táncszövetség alapító tagja, elnöke és motorja, akinek köszönhetően hihetetlenül növekszik a szervezet taglétszáma, a Tánc Világnapján a helyi táncos szervezeteket összefogva fontos értékteremtő programot valósítanak meg.
A „Székesfehérvár legjobb közösségi szolgálatos programja” címet a Dog Plusz Egyesület, a Mozgássérültek „Viktória” Rehabilitációs Alapítvány, valamint az „Aranybulla" Könyvtár Alapítvány nyerte. Az elismerést a szervezetek nevében Kasza-Pirka Ildikó, Dr. Szarvas József, valamint Berta Szilvia vette át. A Dog Plusz Egyesület elkötelezett a személykeresés és életmentés mellett, kiválóan képzett kutyákkal és emberekkel vesz részt eltűnt személyek keresésében. A Viktória Alapítvány 2023 márciusa óta – dr. Szarvas József ötletére és szervezésében – minden hónap első keddjén tartja „Keddcsináló kultúrmix” elnevezésű pódiumbeszélgetését, amely segít bemutatni a város különleges embereit, s egyúttal jótékonysági célt is szolgál. Az Aranybulla Könyvtár pedig a Ráchegy városrészben élők számára biztosít különleges rendezvényeket, edukáló programsorozatokat, érdekes beszélgetéseket.
A díjazottak mindannyian utalványokat vehettek át, amelyek közösségük további fejlődését, gyarapodását segítik. Az ünnepség egy meglepetéssel zárult: a V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület hófehér galambjait röptették az ég felé.
A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.
- Vége -
Szöveg: Házi Péter
Fotó: Simon Erika