Operettslágerek, bográcsgulyás és sok-sok vidámság: családi napot szervezett a Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthona

2025.06.07. 13:25
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2025. június 7. (szombat)
 
 
 
 
 
Citerazenével, operettslágerekkel, ízletes bográcsgulyással és sok-sok szeretettel várták immár harmadik alkalommal családi napra a Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthona dolgozói az otthon lakóit és családtagjaikat. A szívmelengető rendezvényen részt vett Vargha Tamás országgyűlési képviselő, Mészáros Attila alpolgármester és Szontaghné Kovács Erika, a városrész önkormányzati képviselője is.
 
A rotyogó bogrács felől érkező finom illatok, árnyat adó pavilonok és illatos sütemények csalogatták már kora reggel a Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthona lakóit az intézmény csodálatos kertjébe. A gondos ápolók segítségével egyre több és több lakó érkezett ki a szabadba, ahol ekkor bizony már más is hívogatta őket: érkeztek az unokák, a gyermekek, a rég nem látott barátok, s olykor-olykor bizony elmorzsoltak egy-egy könnyet a sokat megélt idősek. Hiszen nekik, értük szervezte ezt a kedves családi napot az otthon.
 
 
Ezt a szívből jövő törődést köszönte meg az idősotthon dolgozóinak és vezetőinek megnyitó beszédében Vargha Tamás országgyűlési képviselő, aki örömmel szólt arról is, hogy immár a harmadik családi napot szervezte meg az intézmény, valódi boldogságot csempészve az ellátottak életébe. Vargha Tamás kiemelte, nagyszerű programokkal készültek a szervezők: „Legyen ez egy szép, közös, igazi családi ünnep!” – fogalmazta meg jókívánságát az országgyűlési képviselő.
 
 
Székesfehérvár Önkormányzatát képviselve Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte az idősotthon lakóit és hozzátartozóikat. Megköszönte az otthon vezetőjének, Schlauszki Ferencné Katinak, Mező Zsuzsanna mentálhigiénés vezetőnek és minden kollégájuknak, hogy a városrész képviselőjével, Szontaghné Kovács Erikával közösen hetek óta lázasan készülődtek, szervezték a programot. Az elmúlt két alkalom is fantasztikusan sikerült, de az idei talán még azokat is felülmúlja – mondta a város alpolgármestere, hozzátéve, a kert szépítéséhez néhány hete egy önkéntes munkával is sikerült hozzájárulni: közösen festették, újították fel a padokat és több dísznövényt is elültettek az egyébként is csodás udvarban. Mészáros Attila megköszönte a családtagok intézmény felé nyújtott támogatását is és jó szórakozást, sok mosolyt kívánt a naphoz.
 
 
„Ez a nap különleges! Az összetartozásról, a közös élményekről szól, reméljük, lakóink emlékezetében sokáig él majd a mai nap minden öröme, élménye! – szólt a megjelentekhez az intézmény nevében Schlauszki Ferencné vezető ápoló, aki háláját fejezte ki minden fellépőnek, akik jótékonysági céllal, ingyen vállalták, hogy műsorukkal színesítik a napot. Külön megköszönte az otthon dolgozóinak lelkesedését, akik fáradhatatlan munkájukkal előkészítették a nagy napot.
 
 
A programok sorát az Ősiből érkezett Vadrózsa citerazenekar műsora nyitotta, amelyen magyarnóta-csokrot és operettslágereket is hallhatott a közönség, sokan dalra is fakadtak a régi, kedves nótákat hallva. A finom ebédet megelőzően Buch Tibor lépett fel, valamint a Horváth testvérek húzták el a „jó ebédhez szól a nótát”, aztán jöhetett a közös ebéd, s a beszélgetések, amelyek során sok-sok régi történetet is előkerült, s bizony volt, amiket először hallottak a csodálkozó kisunokák. Kora délután a Discover Band adott koncertet, s aki a tánc után még „bírta a strapát”, a családi fotókapunál készíthetett képes emléket ezen a csodálatos napon.
 
A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
                                                 - Vége -
 
Szöveg: Házi Péter
 
Fotó: Kiss László
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 Június
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.