„Jutalomjáték” a diákszínjátszóknak, avagy polgármesteri köszönet „A mi Rómeónk és Júliánk”-ért

2025.06.16. 21:17
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2025. június 16. (hétfő)
 
 
 
 
 
 
Tavaly októberben mutatták be a Pelikán Fészekben a Teleki Blanka és a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai, azaz a 2024-es Atlantisz Program győztesei Shakespeare klasszikusának modern feldolgozását. A Vörösmarty Színházzal közös munkáért és a különleges előadásért – amelyet 24 alkalommal láthatott a nagyérdemű – hétfőn dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott köszönetet.
 
Az idén már a 10. évét ünneplő Atlantisz program nem titkolt célja, hogy a színház megtartsa, illetve kinevelje saját közönségét. A sikeres program 2024-es győztesei, a Ciszterci Szent István Gimnázium és a Teleki Blanka Gimnázium diákjai Ferenczy Noémi és Somos Ákos drámapedagógusok rendezésében egy ugyancsak sikeres darabot állítottak színpadra „A mi Rómeónk és Júliánk” címmel. A csapat rendhagyó módon dolgozta fel William Shakespeare klasszikusát a székesfehérvári Vörösmarty Színházzal közös együttműködés során: a 2024. október 12-én bemutatott darabban mai nyelven szólal meg a mű, amelynek első felvonását a Teleki Blanka Gimnázium TeDi színjátszócsoportja, a második felvonást a Ciszterci Szent István Gimnázium Fejér Holló Diákszínpada vitte színre. Ez a darab az első olyan diákszínházi produkció, amely szerepelhetett a Vörösmarty Színház évadának állandó kínálatában, nem véletlen hát, hogy az elmúlt időszakért dr. Cser-Palkovics András polgármester és a Vörösmarty Színház képviseletében Bagó Bertalan művészeti vezető is köszönetet mondott a diákoknak és a szakmai instruktoroknak.
 
 
„Kultúrtörténeti esemény az, aminek részesei lehetettünk a fiatalok és az őket felkészítő tanárok jóvoltából! A fiatalok nagyszínpadon mutatták meg, hogy van mondanivalójuk a saját érzéseikről. Fantasztikus előadást sikerült színpadra állítani, van tehát mit megköszönnünk a Vörösmarty Színházzal közösen, s hálásak vagyunk a Székesfehérvári Diákszínpad elindításáért!” – köszöntötte a fiatalokat dr. Cser-Palkovics András polgármester hétfőn délután a Városháza Dísztermében, egyúttal köszönetét fejezve ki az iskolák vezetőinek, tanáraiknak is, akik konstruktívan álltak a próbák miatti hiányzásokhoz is. „Ez egy olyan élmény volt számotokra, amelyről 20, 30 vagy akár 40 év múlva is beszélni fogtok az osztálytalálkozókon, vagy éppen a gyermekeiteknek. Remélem, ez a példa hagyománnyá válhat, a város ebben mindenképpen partner lesz!” – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere.
 
 
Bagó Bertalan, a Vörösmarty Színház művészeti vezetője külön megköszönte Lőrincz Zsuzsának a program felkarolását, hiszen aki a kulisszák mögé láthat, az az előadásokat is értőbben nézi majd. „Igazi profik letettek, hiszen az amatőr akkor próbál, amikor kedve van, a profi pedig akkor, amikor kell. Ősszel az Óz-ban is több fiatal kezdheti el a próbákat, köszönjük mindannyiótoknak a lelkesedést!” – mondta Bagó Bertalan.
 
 
A Ciszterci Szent István Gimnázium tanára, Ferenczy Noémi szerint ritka az az alkalom, amikor valaki ad valamit, aztán megköszöni, hogy adhatott. „Az Atlantisz program, a színház és a város közös programja ilyen! Tiszta szívvel köszönöm, hogy ennek a gyönyörű évadnak részese lehetettem!” – összegezte a közös munkát a drámapedagógus.
 
 
Somos Ákos, a Teleki Blanka Gimnázium pedagógusa úgy fogalmazott, az elmúlt 15 évének legfantasztikusabb időszaka volt a mostani. A gyermekkori álma valósult meg, hogy igazi színházban rendezhetett. „Fantasztikus volt látni, ahogy a „diákbandából” a gyerekek felelős, összetartó csapattá értek össze.” – tette hozzá.
 
 
A találkozón a diákok jelképes ajándékot kaptak az Önkormányzattól, kifejezve, hogy a város vezetése nagyra értékeli a fiatalok elkötelezettségét. Hiszen – amint aztán a sztorizgatásból kiderült – volt, hogy törött kézzel, sérült bokával, vagy éppen betegen kellett próbálni. A darabot 24(!) alkalommal adták elő, mindkét iskola bérletében, így a barátok, iskolatársak, tanárok is megnézhették azt. 30 próbanapot töltöttek a Pelikán Fészekben, s összesen 23 kikérőt, igazolást írtak a szereplőknek, hogy részt vehessenek a próbákon tanítás alatt is.
 
A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
                                                                  - Vége -
 
 
 
 
Szöveg: Házi Péter
 
Fotó: Simon Erika
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 Július
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:
img0

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.