Tisztújítás a Székesfehérvári Diáktanácsban - Bakonyi Lili Eszter a testület új elnöke

2025.10.20. 19:04
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2025. október 20. (hétfő) 
 
 
 
 
 

 

Hagyományos őszi tisztújító közgyűlését tartotta a Városházán a Székesfehérvári Diáktanács. A testület új elnökévé Bakonyi Lili Esztert, a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola tanulóját választották, míg az alelnökök Szentes Panna, Hortobágyi Sára Mária, Bocska Anna Kamilla és Szalai Áron Péter lettek. A városi diákság egyik legfontosabb közösségi, érdekképviseleti eseményén dr. Cser-Palkovics András polgármester és Böhm László leköszönő elnök üdvözölte a fiatalokat.

 A Székesfehérvári Diáktanács 2011 októberében alakult meg azzal a céllal, hogy a fiatalokat aktív részvétellel bevonják az őket érintő kérdésekbe. A testület a város általános és középiskolás tanulóit képviseli és minden tanév őszén rendezi hagyományos tisztújító ülését, ahol döntenek az elnök és az alelnökök személyéről.

 A 2025/2026-os tanévi tisztújítást hagyományosan a Városháza Dísztermében tartották, ahol dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a fiatalokat. Mint elmondta, szép hagyomány, hogy minden év októberében megalakul az az új diákönkormányzati struktúra, ami összefogja és kordinálja a fiatalok életét, mindennapjait és ötleteit. Ennek a több mint egy évtizedes munkának nagyon szép értékei vannak már a városban, és a Diáktanácsnak egyre nagyobb a rangja. A polgármester köszönetét fejezte ki a leköszönő elnökségnek és – mint fogalmazott – bízik abban, hogy a következő évben is jó együttműködéssel tudják a fiatalokat szolgálni, és egyre több olyan dolgot megoldani, melyeket ők vetnek fel. Ezek az ügyek a fiatalok és az ő javaslataik, ötleteik nélkül nem működhetnek.

 Köszöntő beszédet mondott Böhm László, a Székesfehérvár Diáktanács leköszönő elnöke is. Hangsúlyozta, sokat jelent neki a Diáktanács, melynek egyik legnagyobb értéke, hogy tapasztalatot ad a fiataloknak. Mindenki, akik aktívan részt vett ebben a közösségben, sokat változott, másabb lett, mint előtte. Sokat jelentenek a kötetlen beszélgetések, a programokra való közös felkészülések, az állandó ötletelések és azok az építő jellegű viták, melyek előre mozdítják a munkát. Ezeknek a dolgoknak köszönhetik, hogy egyről a kettőre tudnak jutni és együtt örülhetnek a közös sikereknek. Az új tagoknak sok sikert kívánt és azt tanácsolta, hogy tegyenek bele mindent a munkába.

 A beszédek után következett a Diáktanács öttagú elnökségének megválasztása. Az elnöki posztra egy jelölt volt Bakonyi Lili Eszter, a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola 10. osztályos tanulója személyében. Szimpátiaszavazáson egyhangúlag támogatták őt, így mostantól ő vezeti a testületet. Ez a negyedik éve a Diáktanácsban, a tavalyi évben alelnökként tevékenykedett. Korábban a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolába járt, ahol két évig volt diákönkormányzati elnök. Tagja a Teleki Blanka Gimnázium Diákönkormányzatának és a Mathias Corvinus Collegiumnak is. Elnöki tervei között szerepel a városi iskolák aktivitásának növelése, a kapcsolatfelvétel más városok Diáktanácsaival, motivációs rendszer kiépítése a Diáktanácsban és a testület hagyományainak megőrzése.

 Ezután megválasztották a négy alelnököt is. A Székesfehérvári Tankerület fenntartásában működő középiskolákat képviselő elnökségi tag esetében két jelölt volt, közülük titkos szavazással Szentes Pannát, a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola tanulóját választották. A többi három jelölt esetében szintén szimpátiaszavazást tartottak annak okán, hogy ezekre a posztokra – az elnökhöz hasonlóan - egy-egy jelölt volt. A Székesfehérvár Szakképzési Centrumhoz tartozó iskolákat Hortobágyi Sára Mária, a Székesfehérvári SZC Árpád Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tanulója, az alapítványi és egyházi fenntartásban álló középfokú és szakképző intézményeket Bocska Anna Kamilla, a Kodolányi János Gimnázium tanulója, míg a helyi általános iskolák fiataljait Szalai Áron Péter, a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola diákja képviseli az elnökségben.  

A tisztújító közgyűlés végén Mészáros Attila alpolgármester is gratulált az új elnökségnek és eredményes munkát, jó együttműködést kívánt.

 

 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából

 

Szöveg: Havasi Tímea 

Fotó: Ostorházi Helga

 

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.