A Vörösmarty Mihály Általános Iskola csapata nyerte a II. korcsoportos kispályás labdarúgó diákolimpia helyi döntőjét

2026.02.16. 16:15
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2026. február 16. (hétfő)
 
 
 
 
Hétfő délután rendezték a Videoton SC egykori legendás labdarúgója, Májer Lajos emlékének ajánlott 2025/2026-os tanévi II. korcsoportos kispályás labdarúgó diákolimpia helyi döntőjét Sóstón, a műfüves csarnokban. A fináléban a Hétvezér, a Teleki Blanka, a Tóvárosi és a Vörösmarty Mihály Általános Iskola diákjai körmérkőzéses rendszerben vívtak meg az első helyért. A Székesfehérvár Bajnoka címet idén a Vörösmarty Mihály Általános Iskola csapata szerezte meg, így ők képviselhetik városunkat a megyei döntőben, majd – ha azt is sikerrel veszik – az országos fináléban.
 
Hétfő délután a Sóstói edzőközpont műfüves csarnokában került sor a 2025/2026-os tanévi II. korcsoportos kispályás labdarúgó diákolimpia négyesdöntőjére, amelyet a Videoton SC egykori legendás labdarúgója, Májer Lajos emlékének ajánlottak. Ebben a korosztályban a 2015-ben, 2016-ban vagy később született fiúk és lányok alkották a csapatokat.
 
Májer Lajos 1974-ben, 18 évesen debütált a Videoton felnőtt csapatában, a következő 14 évben 305 mérkőzésen lépett pályára piros-kékben. Magyar bajnoki ezüstérmes és kétszeres bronzérmes volt a Vidivel, a legnagyobb sikerét az 1984/85-ös UEFA-kupa-menetelés jelentette, melynek során számos emlékezetes pillanattal, köztük a döntőben, a Real Madridnak lőtt góljával örvendeztette meg a szurkolókat. 1998. március 11-én baleset következményében hunyt el.
 
A diákolimpia labdarúgó tornát a Magyar Diáksport Szövetség szervezte a Magyar Labdarúgó Szövetséggel együttműködve. A torna célja a labdarúgás megszerettetése az iskoláskorú tanulók körében, az iskolák közötti kapcsolatok építése, a gyerekek közötti sportbarátságok kialakítása és elmélyítése, továbbá játék- és versenyzési lehetőség biztosítása a labdarúgással megismerkedő fiatalok részére.
 
A 2025/2026-os tanévi II. korcsoportos kispályás labdarúgó diákolimpia székesfehérvári döntőjében a Hétvezér, a Teleki, a Tóvárosi és a Vörösmarty iskola 4+1 fős csapatai 2x15 perces meccseken, körmérkőzéses rendszerben vívtak meg az első helyért. A tornát és így a Székesfehérvár Bajnoka címet a Vörösmarty Mihály Általános Iskola csapata szerezte meg; ők képviselhetik városunkat a megyei döntőben, majd – ha azt is sikerrel veszik – az országos fináléban.
 
A második helyen a Tóvárosi Általános Iskola, harmadikként a Hétvezér Általános Iskola, negyedik helyen pedig a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola csapata végzett.
 
A díjakat Májer Lajos egykori csapattársai, a Videoton legendái, Szabó József és Csongrádi Ferenc adták át.
 
A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
Szöveg: Csik Tamás
Fotó: Simon Erika
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Február
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.