Fehérvár Mancsai – másodszor rendeztek Tacsi Talit Székesfehérváron

2026.06.06. 12:53
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2026. június 6. (szombat)
 
 
 
 
 
 

Kétségtelen, hogy napjaink legnépszerűbb kutyafajtája a tacskó. Tulajdonosaik, kedvelőik rendszeresen szerveznek baráti találkozókat több hazai nagyvárosban. Székesfehérváron immár második alkalommal rendeztek Tacsi Talit szombaton a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár előtti M. Tóth István téren, ahol nemcsak a fajta képviselőit, hanem más kutyákat is szívesen láttak.

A tacskó töretlen népszerűségnek örvend a kutyatartók körében, aminek számos oka van. Ez a fajta rendkívül intelligens, bátor, karakteres személyiséggel rendelkezik. Tréfás, mozgékony és bájos külsejű eb, akit sokan használnak munkakutyaként – akár mentő- és keresőkutyaként is – emellett remek családi kedvenc. Méretéből adódóan családi házban és lakásban egyaránt jól tartható.

A Fehérvár Mancsai – Tacsi Tali című programot immár második alkalommal rendezték meg az M. Tóth István téren, ahova a tacskók „jeles képviselőin” kívül szeretettel vártak másfajta kutyákat és gazdáikat is. Az esemény a vidám, közös időtöltésen kívül szólt a felelős állattartásról, az állatvédelemről – számos előadás ezen témák köré csoportosult. 

A programot Pál-Békési Barbara főszervező nyitotta meg, aki kérdésünkre hangsúlyozta, a rendezvény minden kutyatulajdonos számára nyitott, függetlenül kedvencének fajtájától. Sokféle programmal készültek: érkezett többek között a Jócsontok kutyaiskola, amely gyakorlati bemutatóval egybekötött előadást tartott arról, hogy miért fontos a négylábúak szakértő tanítása, sőt, a látogatók ki is próbálhatták a feladatokat. Rengeteg hasznos szakmai előadást is szerveztek, bemutatták többek között a 24 órás állatorvosi chat-et biztosító PetWiseCare mobil applikációt, mellyel bárhol, bármikor kérhetünk tanácsot, ha a kedvencünkkel történik valami. A teret körbevette a kézműves termékeket és kutyás felszereléseket kínáló vásár, ahol kutyafagyit, kutyasütit is lehetett kapni, és készültek a szervezők kutyás medencékkel is, ahol az állatok kedvükre hűsölhetnek a nagy melegben.

A rendezvény legfontosabb célja a jótékonyság: a tombolából, a mancsfestésből és a fotósarokból befolyt, teljes összeget az Adni Jó Kupa Baráti Kör Alapítvány támogatására fordítják, akik munkájukkal állatoknak, beteg gyermekeknek, hátrányos helyzetű családoknak és idős embereknek nyújtanak segítséget. Pál-Békési Barbara főszervező hozzátette: „Minden rendezvényünknek – a tavalyinak és az ideinek is – a segítségnyújtás volt az alapja. Ez lesz a jövőben is!”

A fehérvári Tacsi Tali 17.00 óráig várja vendégeit a Gárdonyi Géza Művelődési Ház előtt.

 

 

A kapscoldó fotók letölthetőek a Galériából. 
 
Szöveg: Havasi Tímea
 
Fotó: Simon Erika 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Június
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.