Oklevélátadó ünnepségen köszöntötték a frissen végzett osztályokat a Bugátban

2026.06.26. 19:31
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2026. június 26. (péntek) 
 

 
 
 

Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
 
Több osztály összesen 247 frissen végzett egészségügyi, oktatási, valamint környezetvédelmi és vízügyi szakemberét köszöntöttek pénteken a Bugát Pál Technikumban. Az eseményen egészségügyi asszisztens és rehabilitációs terapeuták, az általános ápolók, a fogorvosi asszisztensek, a szociális ápolók és gondozók, a mentőápolók, a pedagógiai munkatársak, az óvodai nevelők, valamint a környezetvédelmi technikusok és a vízügyi technikusok vették át a végzettségüket igazoló szakmai okleveleket.  

A nagyszabású évzáró ünnepség – melyen részt vettek az iskola pedagógusai, a meghívott vendégek és a családtagok – a végzős osztályok bevonulásával kezdődött, majd a résztvevők közösen énekelték el a Himnuszt és egy szavalat is elhangzott.

 Az ünnepi köszöntők sorát Szomor Andrea, a Bugát Pál Technikum igazgatója nyitotta. „Az ilyen alkalmak mindig különlegesek egy intézmény életében. Egy hosszú út érkezik ma célba. Egy élet munkája, tanulása, kitartása, lemondása és sikere ölt testet azokban az oklevelekben, amelyeket átvehetnek a végzős tanulóink. Elfogultan és büszkeséggel figyeljük a készülődésüket, amint fogják a képzeletbeli vándorbotot és az úti tarisznyát, hogy itt hagyják az örömök és gondok helyszínét, az alma matert.” – fogalmazott az igazgató, aki hosszasan méltatta a diákokhoz fűződő személyes kapcsolatát, a teljesítményüket, az eredményeiket és azt a különleges utat, melyen a pedagógusok végigkísérték a mára éretté, magabiztossá és felkészültté lett fiatalokat. „A diákok gazdagabbá tettek minket kérdéseikkel, mosolyaikkal és kihívásaikkal. Az elmúlt évekből nem a dolgozatok pontszámai maradnak meg bennük, nem is a hiányzások és a vizsgaeredmények, hanem azok a pillanatok, amikor együtt nevettünk és segítettük egymást, és amikor megmutatták, hogy milyen emberek is ők valójában!” – hangsúlyozta Szomor Andrea.

Székesfehérvár  Önkormányzata nevében Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a végzősöket. „Önök nagyon fontos alapszolgáltatások területén végeztek és szereztek szakmai minősítést, amiért a hálámat és köszönetemet szeretném kifejezni a város közössége nevében. Az egészségügy, az oktatás, a környezetvédelem és a vízügy egy ekkora városban, mint Székesfehérvár és annak agglomerációjában egyszerűen nélkülözhetetlen!” – mondta Mészáros Attila. Méltatta azokat a fiatalokat, akik középiskolai tanulmányaik elvégzéséhez a Bugátot választották, és azokat a felnőtteket is, akik munka mellett vettek részt szakmai továbbképzésen vagy átképzésen.

Az intézményt fenntartó Székesfehérvári Szakképzési Centrum képviseletében Horváth Lajos Zoltán főigazgató gratulált a végzősöknek. Úgy fogalmazott „Az oklevél nem csupán egy dokumentum, hanem a kitartó munka, a szorgalom és az elkötelezettség jelképe. Mögötte ott vannak a tanulással töltött évek, a tanárok áldozatos munkája és a családok támogatása. Szívből gratulálok minden végzősnek az elért eredményhez, és kívánom, hogy az itt megszerzett tudás és értékek biztos alapul szolgáljanak a jövőben!”

Ugyancsak elismerő szavakkal illette a diákok teljesítményét és sok sikert kívánt dr. Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora és dr. Hátsági-Horváth Miklós, a Dr. Hátsági Implant Fogászat vezetője.

Az ünnepség folytatásában átadták az iskola legmagasabb szintű elismeréseit, a Bugát- emlékplakettet és a Bugát-emlékérmeket.  Meglepetésként a Technikum teljes pedagógiai közössége részéről elismerésben részesült Szomor Andrea igazgató is, aki öt éve vezeti az iskolát és ezt megelőzően közel 30 éven át dolgozott a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Ezt követően került sor a frissen végzett diákok végzettségeit igazoló oklevelek ünnepélyes átadására.

A folytatásban a Bugát Technikum szép hagyományaként az  Országos Szakmai Tanulmányi Verseny országos döntőjében kiváló eredményt elért tanulók aranytollal írták be a nevüket a Bugát Emlékkönyvbe, majd Hurda Patrik 13. E osztályos tanuló búcsúzott el a végzősök nevében. „Az elmúlt évek alatt nem csupán tudást szereztünk. Megtanultunk kitartani, felelősséget vállalni, együtt dolgozni és helytállni a nehéz helyzetekben. Megtanultuk, hogy a siker mögött mindig munka, türelem és kitartás áll. Talán ezek azok a tanulságok, amelyek a legértékesebbek mind közül.” – hangsúlyozta, és köszönetét fejezte ki a tanáraiknak és oktatóiknak, valamint a családjaiknak és a szeretteiknek.

Az esemény az új egészségügyi szakemberek ünnepélyes eskütételével zárult. 

 


 
A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából. 
 
 
 
Szöveg: Havasi Tímea
 
Fotó: Simon Erika 
 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Június
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.