Jubileumi diplomák átadásával köszöntötték az egykori hallgatókat

2026.06.26. 12:45
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2026. június 26. (péntek)
 
 
 
 
 
Hatvan, ötven és negyven évvel ezelőtt végzett egykori hallgatók, családtagok és barátok, valamint az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának vezetői, tanárai gyülekeztek pénteken délelőtt az egyetem Budai úti épületében, ahol a jubileumi emlékoklevelek átadásának ünnepségét rendezték meg.
 
 
Az alkalmon – amelyen többek között részt vett Dr. habil. Pogátsnik Monika oktatási dékánhelyettes, Dr. habil. Molnár Gábor kutatási dékánhelyettes, Dr. habil. Pődör Andrea, a Geoinformatikai Intézet igazgatója és Piglerné Dr. habil. Lakner Rozália, a Természettudományi és Szoftvertechnológiai Intézet igazgatója is – a Himnusz közös eléneklését követően elsőként dr. Cser-Palkovics András osztotta meg gondolatait a résztvevőkkel. Székesfehérvár polgármestere felidézte, hogy egy nappal korábban a Kodolányi János Egyetemen vett részt diplomaátadó ünnepségen, ahol a frissen végzett hallgatókat köszöntötték. „Ezúttal azonban olyan, régebb óta fiatal szakembereket ünnepelhetünk, akik diplomájukat évtizedekkel ezelőtt vehették át. A jubileumi diploma egyszerre szól a megszerzett tudásról és az azóta megtett útról: azokról a szakmai sikerekről, emberi értékekről és közösségi teljesítményekről, amelyekkel az ünnepeltek évtizedeken át formálták és építették Székesfehérvárt.” – jelentette ki a városvezető, aki arra biztatta az ünnepelteket, vegyenek példát a pedagógusokról, akik körében a színes diplomák, a jubileumi köszöntések szokása mára olyan erős hagyománnyá vált, hogy az évek során újabb jubileumi fokozatok bevezetésére is szükség volt: ez jól mutatja, milyen fontos szerepet töltenek be ezek a találkozások az egyetemi közösség életében.
 
 
A megjelenteket nagy tisztelettel és szeretettel köszöntötte prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar dékánja is, kiemelve, hogy a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskola Székesfehérvári Számítógéptechnikai Intézetének, valamint az Erdészeti és Faipari Egyetem Földmérési és Földrendezői Főiskolai Karának tekintetében 2014 óta jogutód az Alba Regia Kar. A dékán arról is beszélt, hogy az egyetem három főiskola egyesülésével jött létre, s az elmúlt évtizedekben Magyarország meghatározó műszaki felsőoktatási intézményévé vált. Mindezt jól mutatja, hogy ma már több mint 12 ezer hallgatója van, s az ÓE tavaly bekerült a világ 600-800 legjobb felsőoktatási intézménye közé. „Mindez azonban nem csupán a jelen eredménye! Az Önök szakmai tudása, munkája, életpályája és emberi példamutása alapozta meg mindazt, amire ma méltán lehetünk büszkék!” – jelentette ki a kar dékánja.
 
 
Az ünnepség keretében jubileumi diplomák átadásával köszöntötték a Geoinformatikai Intézet és a Mérnöki Intézet jogelőd intézményeiben végzett egykori hallgatókat.
 
 
A Geoinformatikai Intézet jogelődjében, az Erdészeti és Faipari Egyetem Földmérési és Földrendezői Főiskolai Karán 60 évvel ezelőtt végzett földmérő üzemmérnökök közül gyémántdiplomát vehetett át Grész Béla, Molnár Csabáné és Wéber József. Aranydiplomában részesült az 50 évvel ezelőtt lediplomázott Burger Károly, Deczki Gábor, dr. Engler Péter, Kerekes Lajos, Kisasszondi Ferenc László, Liebhaber Imre, Nagy József Ödön, Orbán Lajos, Osvald Tiborné, Ratkay Judit, Ridhane Bara Agnes, Szirányi Zoltán és Vágó István. Ezüstdiplomát (40 éves jubileum) kapott Kránicz Zoltán, Lay Gábor és Schneider Károly.
 
 
A Mérnöki Intézet jogelődjében, a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskola székesfehérvári kihelyezett tagozatának Számítástechnikai Szakán végzett hallgatók közül aranydiplomát (50 év) vehetett át Horváth Zoltán Árpád, Keszei Endréné, Kovács Pál, Major Zoltán, Pribusz Róbert, Tomsics Zoltán, Viga Tibor és Zseli László. Ezüstdiplomában (40 év) részesült Borján Tamás, Bóvári János, Cseke István, Haraszti László, Hargitai Pál, Házi András, Hunyadi Róbert, Krizsák László, László György, Márk István, Monostori György, Nagy József, Péterfi László, Rácz Sándor, Szerencsi István és Tóth Attila.
 
 
A jubileumi diplomák átadásával az Alba Regia Kar méltó módon ismerte el az egykori hallgatók szakmai életpályáját, s egyúttal lehetőséget teremtett arra is, hogy az intézmény közössége együtt ünnepelje a színes diplomások kiemelkedő munkásságát.
 
A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
 
                                                                          - Vége- 
 
Szöveg: Házi Péter
 
Fotó: Simon Erika
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Június
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.