Ezen a héten is zajlik az apró mesterek tábora a Kézművesek Házában

2026.08.05. 14:00
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2026. augusztus 5. (szerda) 
 
 
 
 
 
 
Ügyes kezű gyerekek és az őket tanító mesterek nyüzsgésével telt meg a Fehérvári Kézművesek Egyesületének Rác utcai portája. Ezen a héten zajlik a Gyermekműhely alkotótábor második turnusa, ahol mintegy tíz diák tölti a vakációt kreatív, tartalmas elfoglaltságokkal. A tábor a tervek szerint jövőre is folytatódik július és augusztus első hetében.

Az Egyesület minden évben megrendezi a Gyermekműhely elnevezésű napközis tábort, igen nagy érdeklődés mellett. A gyerekek légkondicionált, kellemes környezetben alkothatnak és próbálhatják ki a kézművesség különböző területeit, a mesterségek alapjait.

Így van ez idén is, ezen a héten zajlik a második turnus a Rác utcai házban. A tábort vezető Tóthné Albrecht Anikó elmondta, hétfőn és kedden a gyerekek megtanulták a hagyományos és a keresztszemes hímzést, az így készült motívumok beépítésével telefon- és szemüvegtokokat varrtak. Hímeztek papírra is, a díszítőelemeket pedig behelyezték az origami technikával készült, mutatós és praktikus díszdobozokba. Minden nap van textiljáték-varrás, foltvarrás, szövés, fonás és nemezelés is.

A hétköznapokban jól hasznosuló tudást is kapnak a résztvevők, megtanulják a varrógép használatát, a nesszeszer-készítést és a cipzár bevarrását. A pénteki zárónapra mindenki befejezi a félkész munkáit, hogy otthon is büszkélkedhessen!

Az Egyesület a tervek szerint jövőre folytatja a táboroztatást. A nyári programok tervezéséhez érdemes tudni, hogy a turnusokra július és augusztus első heteiben kerül sor 2027-ben is.

 

Akapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából

 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika 

 

 

 

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2026 Augusztus
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.