Névadója előtt tiszteleg a héten a Bory Jenő Általános Iskola

2016.04.04. 11:43
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2016. április 4. (hétfő) 
Kiállítások, ovis sportnap, emlékérem átadás, egykori tanárok találkozója is szerepel az egyhetes programban.   Galéria  
 
 
 
 
 
 
 
A megnyitóval kezdetét vette az az egyhetes programsorozat, melyet a névadó tiszteletére szerveztek a Székesfehérvári Bory Jenő Általános Iskolában. Hétfőn reggel az intézmény aulájában kiállítás nyílt, amely bemutatja a szobrászművész teljes életművét. A péntekig tartó programsorozat keretében bemutatót tartanak az TLI-Alba Fehérvár kosarasai, megnyitják Szakál Antal kiállítását, átadják a Bory-emlékérmet, lesz továbbá ovis sportnap, média-játszóház, találkozó az egykori tanárok részvételével, valamint pénteki fényfestés, koncert és iskolabejárás.

A korábbi Tolnai Úti Általános Iskola a 2014/2015-ös tanévtől vette fel Bory Jenő nevét. Az alkotó tiszteltére első ízben szerveztek egy hétig tartó programsorozatot, amely hétfőn reggel a megnyitóval vette kezdetét az aulában. Az eseményen jelen voltak a családtagok is, Pogátsnik Lászlóné, Bory Jenő unokája, Pogátsnik Mónika dédunoka és Palkovics Dániel ükunoka, aki egykor az iskola tanulója volt.

A programsorozat több célt is szolgál – emelte ki köszöntőjében Sándorfi Gergely igazgató. Elmondta: szeretnék, ha mindenki komolyan venné a névadó iránti tiszteletet, büszke lenne arra és értékelné, hogy ebbe az iskolába jár. Ennek jegyében a héten nem lesz órai számonkérés és házi feladat, ellenben azt kérték a diákoktól, hogy vegyenek részt az érdekes és hasznos eseményeken.
A megnyitón a felső tagozatos diákok adtak műsort „Életképek” címmel, melyben versek, idézetek, visszaemlékezések hangzottak el, az énekkar pedig a Republik együttes „Ezt a földet választottam” című dalát adta elő. A hét kiemelkedő eseményeként a névadó ükunokája, Palkovics Dániel nyitotta meg a „Bory Jenő élete és munkássága” című kiállítást. A rendkívül gazdag tárlat példát mutat a gyerekeknek és érdekes lehet a látogatók számára is.

A Borys héten számos érdekes program szerepel. Az intézményben kiemelt óraszámban foglalkoznak kosárlabda oktatással, ezért április 5-én, kedden délelőttre meghívták a TLI-Alba fehérvár kosárlabda csapatát, a játékosok közös edzést tartanak a diákokkal. Délután szakmai rendezvényként előadást hallhatnak a pedagógusok a multikulturális nevelésről és a civil szervezetek bevonásáról. A hét kiemelt rendezvényeként április 6-án, szerdán kiállítás nyílik Szakál Antal festményeiből és bronzplakettjeiből. Az alkotó készítette el azt a bizonyos Bory-s emlékérmet is, melyet idén első ízben adnak át egy olyan személynek, akinek az iskola sokat köszönhet. Az április 7-én, csütörtökön délelőtt megrendezésre kerülő ovis sportnapon bemutatják azokat az új szabadidős sporteszközöket, melyeket pályázati támogatásból vásárolt az intézmény, illetve média-játszóházat is szerveznek, melynek keretében a diákok mini tv-stúdiókban ismerhetik meg az úgynevezett greenbox technikát. Szintén csütörtökön találkozót szerveznek az iskola közel harminc egykori pedagógusa számára, és részvételükkel megalakítják a Borys Nyugdíjas Klubot. A Bory Jenő Általános Iskola is bekapcsolódik a „Digitális Témahét” című országos rendezvénysorozatba, melynek zárónapja április 8-án, pénteken lesz. A Borys hét este fényfestéssel zárul, és egyórás koncertet ad a Boka és Klikk zenekar, melynek frontembere, Bokányi Zsolt szintén az intézmény tanulója volt. 18.00 és 21.00 óra között az iskola megnyitja kapuit, melynek keretében bárki bepillantást nyerhet az intézmény életébe, ezúttal nem hétköznapi módon.


A megnyitón készült fotók letölthetőek a Galériából.

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.