Egész hétvégén a családoké a középkorivá változott Belváros

2017.08.19. 13:10
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. augusztus 19. (szombat)
Folytatódik a Koronázási Ünnepi Játékok. Galéria  
 
 
 
 
Régizene-együttesek, látványos utcaszínház, bábok, mesterségek sátrai és megannyi játék varázsol egy kis középkort Székesfehérvár Belvárosába az ünnepi hétvégén. A Koronázási Ünnepi Játékok programjai már délelőtt elkezdődnek, hogy a családok apraját-nagyját tartalmas szórakozásra hívják egészen az esti órákig. A részletes program a város honlapján olvasható.


Középkori duda, koboz, tambura, sípok és dobok hangja fogadja tegnap óta a Belvárosba látogatókat: a Királyi Ünnepi Játékok programsorozatához autentikus régizene-együttesek járulnak hozzá, a kis közökben, tereken, kapualjakban teremtve korhű hangulatot. A sétálók között megjelennek a gólyalábasok, a zászlóforgatók műsora idén is vonzó látványosság, és a történelmi órásbábok köszöntik a járókelőket.

Nemcsak a zene és a látvány, de az illatok is magukért beszélnek az ünnepi hétvégén: a korabeli gyógynövényes sátor mellett a pecsenyesütő is csábító. A középkori piac vásárait az árusok és a kikiáltók, a komédiások, a középkori város életképei idézik meg, és idén is ki lehet próbálni az egykori mesterségeket - a Városház téren például a legkisebbek is készíthetnek pányvának való erős kötelet, de van, akit a diótörés varázsol el. 

A  Mátyás király-emlékmű pódiumszínpadán a közönség Sosemvolt király bánatának lehetett szem- és fültanúja – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett vidám interaktív játéka nemcsak a gyerekeket varázsolta el, az előadást még ma este és holnap is meg lehet nézni. A Bábosok terévé változott idén a Bartók Béla tér: Fabók Mancsi Bábszínháza a székely menyecskéről, a Kabóca Bábszínház Kinizsi Pálról mesél.

Milyen lehetett egy középkori iskola? - a Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae az Országzászló téren várja a gyerekeket, akik a hét szabad művészet titkait, az akkori tudományokat játékosan leshetik le. Izgalmas erőpróba a vívás, az íjászkodás, a lányok gyöngyékszerei pedig minden királylány ékei lehettek volna. Az interaktív vár a családok apraja-nagyjának kiváló kikapcsolódás.

A Királyi Napok a gyerekeké is! - a történelem pedig akár egy városjáró kaland során is megelevenedhet egy térkép segítségével. A gyerekjátszóknál a legtürelmesebbek mozaikot is kirakhatnak a Mátyás király-emlékműnél, lehet bástyát, várat építeni, és se szeri, se száma a papírkoronás kis uralkodóknak és hercegnőknek a Fő utcán. 

A hagyományőrző táborok, a Középkori piac, a Zenetér, a Jósok és boszorkányok sikátora, a Bábosok tere, a Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae és a városjáró gyerekprogram szombaton estig és vasárnap is várja a családokat vidám, tartalmas kikapcsolódásra.

A Székesfehérvári Királyi Napok szombati könnyűzenei koncertje a swing és revü világába repíti a közönséget, Fenyő Iván, Gájer Bálint és Koós Réka ad ízelítőt a múlt század első évtizedeiből; a Belváros épületeit pedig még ma is a Fény utca öltözteti ünnepi díszbe.


A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!








Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika


 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.