Véradás a Polgármesteri Hivatalban

2017.09.18. 11:39
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. szeptember 18. (hétfő) 
Minden harmadik  dolgozó jelentkezett az önkéntes akcióra.     Galéria
 
 
 
 
 
Nagyszabású véradó akciót szervezett munkatársai körében a székesfehérvári Polgármesteri Hivatal. A felhívásra a dolgozók csaknem harmada jelentkezett, ami kiemelkedően jó arány. Ma negyvenen adhattak vért, így azok számára, akiknek nem jutott hely, októberben szervezik meg az újabb önkéntes akciót. 

A társadalmi felelősségvállalás jegyében szervezett véradást a Polgármesteri Hivatal, a Magyar Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezete és az Országos Vérellátó Szolgálat szakmai közreműködésével a Városház tér 2. számú épületben.

Az első véradó dr. Bóka Viktor, Székesfehérvár jegyzője volt, akinek saját, személyes tapasztalása okán jutott eszébe a véradás megszervezése. Kérdésünkre elmondta, egy kórházban fekvő, közeli hozzátartozójának volt szüksége vérre, ám volt, hogy csak rendkívül nehezen, több napi keresést követően jutottak hozzá a meglehetősen ritka vérkészítményhez, ez adta az ötletet a hivatali véradáshoz. A 300 dolgozónak csaknem harmada, 86 fő jelentkezett a felhívásra, ami rendkívül kiemelkedő aránynak számít. 40 fő ma adhatott vért, a többieknek októberben biztosítják a lehetőséget, tekintettel a szakmai résztvevők kapacitására, az eszközellátottságára és az időbeli korlátra.

A leadott vért a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban fogják felhasználni, ami az ország legnagyobb vidéki kórházaként százezreknek biztosítja az egészségügyi ellátást. A sikerre való tekintettel azt tervezik, hogy rendszeresen megismétlik a kezdeményezést.

Az önkéntes akciókra nagy szükség van, hiszen egyre kevesebben a véradó. A problémát az okozza, hogy az idősebbek szívesen adnak ugyan vért, ám a fiatalok kevés hajlandóságot mutatnak, így kevés az utánpótlás. 50 év felett egyre gyakoribbak a véradást gátló egészségügyi problémák, sőt, bizonyos gyógyszerek ki is zárják a véradás lehetőségét. Éppen ezért nagy öröm, ha új donorok érkeznek. - fogalmazott Molnár Dorottya, a Magyar Vöröskereszt Fejér megyei véradásszervező koordinátora.
Hozzátette, a negatív vércsoportúak nagyon – az AB és a B negatív csoportúak kifejezetten – ritkák, például a világ lakosságának csupán 8 százaléka kerül ki az AB negatívok közül. Ha közülük jelentkeznek véradásra, az a szervezőknek és a felhasználó intézményeknek külön örvendetes.

Legközelebb a Fehér Palota Üzletközpontban szerveznek önkéntes akciót. A segítő donorokat az épület emeletén várják szeptember 22-én, pénteken 14.00 és 18.00 óra között.



A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.
 



Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Molnár Artúr
 

 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.