48 új ággyal gazdagodott a kórház Csecsemő és Gyermek Osztálya

2017.09.18. 13:47
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. szeptember 18. (hétfő)
A Jótékonysági Futás és Estély hatmillió forintos bevételét fordították a fejlesztésre. Galéria 
 
 
 
 
48 új ággyal gazdagodott a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztálya. A berendezési tárgyak megvásárlására a Székesfehérvári Jótékonysági Estély és az Adventi Jótékonysági Futás rendezvényein összegyűlt adományokból nyílt lehetőség, ami 2017-ben hatmillió forintos támogatást jelentett. A komfortos, színes berendezési tárgyakat hétfőn délelőtt mutatták be az osztályon.


A tavalyi advent első vasárnapján másodszor invitálták jótékonysági futásra a városban a sport szerelmeseit, a VI. Székesfehérvári Jótékonysági Estély nagyszabású rendezvényét pedig az új év első hétvégéjén rendezték meg a Hotel Magyar Királyban, különleges kulturális műsorral, többfogásos vacsorával és jótékonysági borárveréssel. A bevételt idén a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztálya számára ajánlották fel.

Dr. Simon Gábor
főorvos vezette az osztályt, amikor a kezdeményezés elindult: a műszerezettség szempontjából világszínvonalon felszerelt és kiváló szakemberekkel dolgozó osztály, valamint az infektológia gyermekrészlege jó hangulatot közvetítő, színes gyermekágyakkal gazdagodott. Ez összesen 19 felnőtt és 29 kisdedágyat jelent – a főorvos köszönetet mondott a városnak a támogatásért: „Az ilyen jótékonysági adományok nélkül, mint amit az Önkormányzattól kaptunk, az osztály működése nem lenne ideális.” A főorvos felidézett egy korábbi inkubátorcserét, amelyben szintén a város segített, és említést tett a helyi cégek felajánlásairól is. Mint nyugdíjas, de aktívan dolgozó főorvos azt kívánta, hogy a jelenleg működő gárda maradjon együtt, és az európai színvonalú osztály támogatói továbbra is az eddigiekhez hasonlóan nyújtsanak segítő kezet a mindennapos feladatok ellátáshoz.

A közösségi összefogást és a társadalmi felelősségvállalást képviselő hagyomány kapcsán dr. Cser-Palkovics András polgármester felidézte a jótékonysági est elindítását, ami Miklósa Erika Kossuth-díjas operaénekeshez, a rendezvény háziasszonyához kapcsolódik. Az új évet indító bál célja társadalmilag fontos ügyek támogatása, amelyek között az elmúlt években fiatalokhoz, gyermekekhez fűződő, szociális, óvodákhoz, bölcsődékhez kapcsolódó mecenatúra szerepelt. „Ennek az intézményrendszernek az egyik legfontosabb helyén vagyunk most. Természetesen a legjobb az lenne, ha egy gyermeknek soha nem kellene a kórházba jönnie – de amikor itt kell lennie, akkor nem mindegy, hogy milyen ellátást kap, akár emberi, akár szakmai, akár a környezet tekintetében. Itt mindegyiknek kiemelten fontos szerepe van.” – fogalmazott a polgármester, kiemelve a komfortzóna jelentőségét. Az idei évben hatmillió forintot fordíthattak a támogatás megvalósítására a futás és az estély adományaiból, bevételéből, ami – mondta el dr. Cser-Palkovics András – azt mutatja, hogy akinek volt lehetősége, az akár kisebb, akár nagyobb összeggel az ügy mellé állt.

A polgármester a nyugdíjba vonult Dr. Simon Gábor főorvosnak köszönetet mondott a gyermekekért, a városért végzett munkájáért. 

Dr. Szabó Hajnalka
 főorvos kifejezte, hogy sokat jelent a segítség, a gyermekek környezete mind a lelki, mind a testi gyógyuláshoz hozzájárul. Az átvett osztály munkáját méltatva köszönetet mondott a kórház és a város vezetőségének a támogatásért.  

Az eseményen részt vett Dr. Csernavölgyi István, a kórház főigazgatója, Dr. Reiber István orvosigazgató és az osztály munkatársai.



Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!








Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika






 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.