Miénk a tér! – Székesfehérvári Civil Nap szombaton a Belvárosban

2017.09.20. 15:14
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. szeptember 20. (szerda) 
Harmincnál is több szervezet mutatkozik be.                   Galéria  
 
 
 
 
 
Az önkéntesség lesz a központi témája a Székesfehérvári Civil Napnak, melyet tizedik alkalommal rendeznek meg szombaton, a Városház téren, több mint harminc szervezet bevonásával. A programokról sajtótájékoztatón számoltak be a Hiemer-házban.

Harmincnál is több, különféle tevékenységeket folytató civil szervezet mutatkozik be a Székesfehérvári Civil Napon, melyet tizedik alkalommal rendeznek meg szeptember 23-án, szombaton 9 és 16 óra között a Városház téren, Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával. A város egyik legszínesebb, hagyományos őszi rendezvénye közös együttlétet, kapcsolatteremtési és együttműködési lehetőséget biztosít a szervezetek számára, amelyek interaktív módon mutatják be tevékenységüket a város lakosságának. A színes, szórakoztató és hasznos programokban bővelkedő nap központi témája ezúttal az önkéntesség lesz.

Az évről évre érdeklődők sokaságát vonzó Székesfehérvári Civil Nap kiváló alkalmat kínál arra, hogy a különféle alapítványok, egyesületek találkozzanak, kicseréljék tapasztalataikat, és arra is, hogy megmutassák a lakosságnak, milyen sokrétű munkát végeznek a hétköznapokban, és ezzel valójában mennyit tesznek hozzá Székesfehérvár életéhez, sikeres működéséhez. – mondta Molnár Tamás civil és ifjúsági tanácsnok. Arról is szólt: célszerűen választották idei központi témának az önkéntességet, hiszen a szervezeteknek az is a szándéka, hogy tagokat toborozzanak. A látogatók a megismerésen túl, érdeklődésüknek megfelelően bekapcsolódhatnak a civilek munkájába.

A sajtótájékoztatón Farnady Judit, a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány ügyvezetője elmondta: az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) adatai szerint a magyar emberek naponta átlagosan egy percet fordítanak önkéntes munkára. Az idei témaválasztás célja, hogy felhívják a székesfehérváriak figyelmét az önkéntesség fontosságára.
Farnady Judit hozzátette: a Civil Napra készülve előzetesen egy rövid kérdőív segítségével megkérdezték az egyesületeket, alapítványokat a saját szervezetük jellemzőiről az önkéntesség témájában. Ez alapja lesz egy játéknak, ami elősegíti a kapcsolatok fejlődését, új együttműködések kialakítását. Ezen kívül több olyan projektötletet is bemutatnak a rendezvényen, ami városi, társadalmi problémákra adhat hatékony választ az önkéntesek bevonásával, ezekhez lehet kapcsolódni a helyszínen. Az idei programon egy közös alkotást is létrehoznak, melyen megjelenítik a kitelepült szervezetek önkénteseinek számát, e nem maradhat el a közös fotózás sem.

A Civil Nap megnyitója szombaton 9.00 órakor kezdődik a Városház téri színpadon.  Pisch Norbert, az ART Kulturális Egyesület elnöke elmondta: a hasonló területen működő civil szervezetek egy-egy tematikus standon jelennek meg, illetve többen be is mutatkoznak a színpadon. A programok közül a délelőttiek elsősorban a kisgyermekes családoknak szólnak, majd délután könnyed, zenés produkciókkal zárják a napot. Ismét lesznek koncertek, zenés programok, kreatív és szórakoztató gyermekrendezvények, illetve a fogyatékossággal élők világára érzékenyítő programok. Figyelemmel kísérhetünk többféle táncos bemutatót, a környezet- és természetvédelemhez kapcsolódó kezdeményezést, de bemutatkoznak a sport- és kultúrkövetek, hagyományőrzők, kézművesek, betegeket gondozók és családsegítők is.

A Székesfehérvári Civil Nap szombaton 16.00 óráig várja látogatóit a Városház téren.



A kapcsolódó plakát letölthető a Galériából.



Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika

 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.